Table Manners PC

Table Manners – Recenzia

12 februára, 2020 Alexandra Jalšovská

Pre rande svojich snov stačí iba swajpnúť doprava. A tentokrát, prosím, nepodpáľte ten stôl.

Table Manners je hra ktorá je rovnako komická ako frustrujúca – dostanete sa do kože najnešikovnejšieho človeka na planéte Zem a vaším cieľom je nie len nájsť si rande – ale hlavne, prežiť ho bez ujmy na zdraví.

Na prvý pohľad to môže znieť mätúco – predsa len, aké ťažké môže byť naliatie vína do pohára, objednanie jedla či pracovanie s čínskymi paličkami? Veľmi. K dispozícií máte iba jednu ruku, ktorá vie vykonať iba jednu činnosť v daný moment. 

Chcete vziať pohár? Dobre, najprv si musíte otočiť ruku, potom ju zdvihnúť dosť vysoko na to aby ste nezhodili všetok riad (vrátane jedla) zo stola, pomaly ju preniesť k danému predmetu, položiť ju znova dole, vziať pohár a celý tento proces zopakovať aby ste sa bezpečne dostali na miesto, kde ju máte uložiť. Spomínali sme, že je tu časovač?

Rande sa vyhodnocuje dvoma spôsobmi, základom pochopiteľne je, aby vás partner zo stola nevyhodil predčasne. Table Manners limituje počet opakovaní levelu znižovaním “obľúbenosti”, až kým si vás daná osoba neblockne. Po absolvovaní rande, získate počet bodov ktoré sa prerátajú na srdiečka ktoré ste získali.

Srdiečka odomykajú ťažšie a ťažšie levely. Prečo by ste ale mali chcieť tieto levely odomykať? Na to sme ešte sami úplne neprišli, hra vám dá nové doplnky ktoré môžete obliekať aj za spĺňanie tých “jednoduchších”. Ako motivácia vám bude musieť stačiť to, že jedného dňa, po absolvovaní hromady a hromady interakcií s vaším novým partnerom, ho budete môcť vziať do vesmíru – za predpokladu že vás dovtedy neopustí.

Čo robí Table Manners zábavnou? Vy. Úlohy sa nemenia, za to váš prístup k tomu ako ich plniť, áno. Možno pri tom rozlejete niekoľko bezodných fliaš, podpálite sviečku aj s stolom, či pri prenose tanierika vám jedlo popadá na zem. Všetko je možné, a to robí hrou zábavným.

Konečne hra, kde sa pohráte s fyzikou aj bez VR

Rovnako treba ale podotknúť že hra – tak ako sme ju dostali – sa niekedy nevedela rozhodnúť či bude alebo nebude hrateľná. Zdvíhanie predmetov ktoré nie sú iba jeden fyzický objekt (ako napríklad hamburger) je obtiažne, pretože narážajú sami o seba a potom odskakujú do inej dimenzie. Niekedy aj s vašou rukou. 

Table Manners má aj viac “úsmevné” problémy, ako keď všetky postavy s ktorými sme chodili dostali po reštarte hry brady. Áno, úplne všetky. 

Vzhľadom na to že Table Manners prešla od momentu čo sme ju začali recenzovať dvomi väčšími iteráciami a dá sa predpokladať že dostane ešte jednu pred jej spustením na Steam Store, nepôjdeme príliš do detailov jej momentálnych nedostatkov (a tajne budeme dúfať, že sa nikdy nedostanú do konečného produktu).

Najväčším problémom bol nesúlad medzi tým čo vám hra hovorí (swajpni doprava aby si si pridal kontakty s ktorými chceš ísť von), a zároveň penalizácia za to že to robíte. Áno, môžete si pridať kontakty – je ich ale obmedzený počet – a za každé rande ktoré máte s niekým iným ako oni, vám dajú mínusové body (dlhodobo sa to nedá udržať a blocknú si vás).

Hra Table Manners vyjde na Steame 14.2.2020.

Table Manners
 • 6/10
  Gameplay - 6/10
 • 7/10
  Grafika, Soundtrack - 7/10
 • 6/10
  Technické spracovanie - 6/10
 • 8/10
  Atmosféra - 8/10
6.8/10

Verdikt

Sumár sumárom, Table Manners je hra ktorá vás určite udrží na Valentína pevne na stoličke, a miesto pitia vína a sledovania romantických filmov v televízií si užijete deň plný zábavy, frustrácie, a lietajúcich predmetov.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.