cena tablet huawei matepad 11

Tablet na Vianoce? Máme pre vás tipy, ceny a prehľad

25 novembra, 2021 Lukáš Kanik

Ak hľadáte tablet pod vianočný stromček, máme pre vás pár tipov.

Vianoce sa nezadržateľne blížia a v sérii článkov vám prinesieme pár tipov na elektronické vianočné darčeky. Tie sú vhodné pre deti aj dospelých, pre chlapcov aj dievčatá aj pre ženy a mužov. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko veľmi výkonných tabletov, ktoré by vás mohli zaujať.

Tablet sa stal neoddeliteľnou súčasťou mnohých rodín. Funkciami sa nachádza niekde medzi notebookom a mobilným telefónom a jeho výhodou je najmä väčší displej. Ten zaručuje kvalitnejší pôžitok z čítania našej stránky, z čítania elektronických kníh či sledovania videí. Tablet je vhodný aj na hranie hier a je s ním možné spárovať aj bezdrôtový ovládač. Na tablete je možné prehrať aj knižnicu cloud hier v Xbox Game Pass.

Vybrali sme tri zaujímavé tablety na Vianoce 2021

Spoločnosť Huawei má na trhu dve hlavné produktové línie tabletov. Sú nimi Huawei MatePad a Huawei MediaPad. Ich hardvérová výbava sa líši v závislosti od ceny. Zatiaľ čo najdrahší MatePad 11 má až šesť GB RAM a 128 GB internej pamäte, najlacnejšie modely môžu mať len 2GB RAM a 32 GB pamäte. Internú pamäť je často možné rozšíriť o pamäťovú kartu.

Práve Huawei MatePad 11 ponúka najlepší výkon, operačný systém HarmonyOS, GPS, takmer 11-palcový displej s frekvenciou obnovenia 120Hz, zadný fotoaparát s rozlíšením 13 Mpx a predný fotoaparát s rozlíšením 8 Mpx. Tablet podporuje najnovší štandard WiFi 6 a batéria vydrží na jedno nabitie až dvanásť hodín. Cena tabletu Huawei sa pohybuje zhruba na úrovni 420 euro, respektíve 11500 českých korún.

Medzi najobľúbenejšie tablety patrí aj Lenovo. Na trhu je znovu niekoľko variant od najnižšej po najvyššiu cenovú kategóriu. Lenovo prichádza s operačným systémom Android a procesormi Qualcomm Snapdragon, či MediaTek.

Jeden z najvýkonnejších tabletov Lenovo je Yoga Tab 11, ktorý má až 8GB RAM a 256 GB internej pamäte. Štandardom je WiFi a Bluetooth, dve 8 Mpx webkamery, výdrž batérie až 15 hodín a podpora pamäťových kariet. Cena tohto tabletu sa šplhá k úrovni 450 eur.

Apple aj tento rok prináša revíziu svojho tabletu iPad. Verzia Apple iPad z roku 2021 prichádza s interným úložiskom 64 GB, uhlopriečkou 10,2 palca a 12 Mpx fotoaparátom vzadu. Kvalitný retina displej s rozlíšením 2160×1620 pixelov a funkcie systému iOS môžete využívať na jedno nabitie zhruba 10 hodín. Aj tento tablet sa predáva zhruba za 400 eur.

Ku všetkým tabletom je možné dokúpiť si aj bezdrôtovú klávesnicu, do ktorej tablet jednoducho zakliknete. Klávesnica k tabletu vám z neho spraví notebook, ktorý zvládne všetky operácie. K tabletom v domácnosti odporúčame si dokúpiť aj otváracie puzdro za pár eur, ktoré po preložení na druhú stranu slúži ako stojan.

Zo všetkých tabletov by sme odporučili Huawei MatePad 11. Veľká obrazovka, silný výkon aj tona funkcií vám budú slúžiť za každých okolností.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.