Marvels Spider Man PC Steam

Tak už vieme, ako chce Sony zarobiť 300 miliónov na PC

3 júna, 2022 Lukáš Kanik

Tento rok vyjde na PC niekoľko PlayStation hier.

Oznámenie dvoch hier Marvel’s Spider-Man na PC je veľká vec. Spider-Man totiž patril k jednej z najvýznamnejších hier éry PlayStation 4. Pri uvedení do predaja hra zaznamenala rekordný záujem a vytiahla aj predaje samotnej konzoly. Marvel, Sony a vývojári z Insomniac Games chystajú pokračovanie.

Sony sa nedávno vyjadrilo, že za rok 2022 chce na PC zarobiť 300 miliónov dolárov. V roku 2021 to bolo 81 miliónov, takže ako vlastne chce dosiahnuť takmer štvornásobné zisky za rok?

Odpoveďou sú práve veľké herné pecky, ktoré na PC bude Sony tlačiť viac a viac. Tento rok má na PC vyjsť Uncharted kolekcia, Marvel’s Spider-Man, Marvel’s Spider-Man Miles Morales a hovorí sa aj o Returnal. To sú minimálne štyri veľké hry.

Pozri si aj:
PC trailer na Marvel’s Spider-Man

Sony z každej predanej hry na PC získa niečo v rozmedzí 30-40 dolárov. Ak chcú zarobiť 300 mega, musia predať minimálne 10 miliónov kusov. Na platforme PC bude mať do konca roka minimálne sedem veľkých hier (spolu s už vydaným God of War, Horizon Zero Dawn aj Days Gone).

Marvel’s Spider-Man je veľkým lákadlom a hrou, ktorú ostatní majiteľom PlayStationu len ticho závideli. Sony navyše tieto hry predáva nie len na Steame ale aj Epic Games Store, čím zasahuje ešte väčšie publikum. To všetko je tiež príprava na vydanie Marvel’s Spider-Man 2, a čím viac fanúšikov jednotky Sony nazbiera, tým lepšie.

V neposlednom rade sú to peniaze takmer zadarmo, len tak pohodené na zemi. Tie hry sú hotové, majú pár rokov a neostáva nič iné, len požiadať malé štúdio Nixxes Software, nech ju portnú. Boli by sprostí, keby to nespravili. Však Spider-Man má už štyri roky.

Čím ďalej, tým viac PlayStation hier na PC vyjde. A čoskoro začnú vychádzať súčasne na PS5 a PC.

Spider-Man mohol byť aj na Xboxe, Microsoft nemal záujem

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.