Nvidia Geforce RTX 4090

Takto budú vyzerať grafiky Nvidia RTX 40 od známych výrobcov

21 septembra, 2022 Lukáš Kanik

V ponuke je aj referenčná karta priamo od Nvidie.

Nvidia už budúci mesiac začne predaj grafických kariet rady GeForce RTX 40. Ako prvá sa bude predávať najvýkonnejšia karta Nvidia RTX 4090. V Novembri potom príde na trh aj RTX 4080 v dvoch verziách. Ceny v eurách a českých korunách nájdete tu.

Na stránkach Nvidia sa už tradične spustia predobjednávky pre referenčné grafické karty rady 40. Ide o karty, ktoré vyrába priamo Nvidia vo svojom jedinečnom dizajne. Cena referenčnej karty Nvidia GeForce RTX 4090 sa vyšplhala na 1,959 eur, takže rozhodne nejde o lacný špás. Referenčná karta vyzerá takto:

K dispozícii budú aj karty mnohých výrobcov. Tie na existujúci čip navrhli svoje vlastné chladenie a dizajn krytu. Na výber budeme mať medzi výrobcami ASUS, Colorful, Gainward, Galaxy, GIGABYTE, INNO3D, MSI, Palit, PNY, a ZOTAC. Tieto karty majú často vďaka lepšiemu chladeniu aj štipku viacej výkonu, ako referenčná karta.

Nvidia tiež potvrdila, že karty nájdeme aj v hotových herných systémoch od Acer, Alienware, ASUS, Dell, HP, Lenovo a MSI. Notebookové verzie rady 40 zatiaľ priblížené neboli.

Dizajny kariet svetových výrobcov budú vyzerať takto:

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články