Steam Deck Photo

Takto Valve zatočilo so scalpermi, k Steam Deck sa boti nedostanú

16 júla, 2021 Lukáš Kanik

Predobjednať Steam Deck si momentálne môžu len poctiví hráči.

Valve vymyslelo geniálny spôsob, ako zabrániť resellerom v predobjednávke Steam Deck. Firma očakáva, že týchto zariadení bude nedostatok a že si Steam Deck – novú prenosnú PC konzolu – predobjednajú milióny hráčov. Je teda pravdepodobné, že nie všetci sa ku konzole dostanú a mnoho ľudí sa bude snažiť na predaji zarobiť.

Preto si počas prvých 48 hodín – to je dnes a zajtra – budú môcť Steam Deck objednať len Steam užívatelia, ktorí si do Júna 2021 na Steame kúpili nejaký produkt. Nové vytvorené účty si teda nebudú môcť Steam Deck predobjednať. Toto úplne eliminuje botov, prázdne Steam účty vytvorené len kvôli predobjednaniu Steam Deck. Poctiví užívatelia tak majú na to dva dni.

Ďalej, na rezerváciu bude od vás Steam vyžadovať poplatok 5 dolárov, ktorý vám potom vráti. Nie je to veľa a reseller botom to znemožní si konzolu rezervovať, dokým si na účet nepridajú peniaze.

Ak ste do Júna 2021 neuskutočnili na Steame žiadnu platbu, pre vás sa predobjednávky otvoria až o dva dni, 18.7.2021. Od dnes si môžu konzolu predobjednať všetci v Európe, v Kanade, USA a Británii. Cena 64GB modelu je 419 eur.

Valve oznámilo Steam Deck, prenosú PC konzolu

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.