Takto vyzerá boxart Watch Dogs, pobeží always online?

22 februára, 2013 Lukáš Kanik

Ubisoft zverejnil boxart Watch Dogs na platformy PC, Xbox360, WiiU a PS3, hra vyjde aj na next-gen konzoly.

Fiasko v podobe Assassin´s Creed 2 a DRM ochrany s neustálym pripojením na internet, ktoré nefungovalo podľa predstáv si Ubisoft uvedomilo a posledné roky od tejto DRM ochrany úplne upustilo.

Watch Dogs je ale iná pesnička a pirátom, ktorí si Watch Dogs stiahnu, chcú klepnúť po prstoch. Hra nie tak celkom singleplayerová totiž ponúkne herné možnosti, ktoré k neustálemu pripojeniu hráčov budú priamo vyzývať pre vylepšenie herného zážitku.

Demo, ktoré bolo odprezentované na Sony Meetingu totiž obsahovalo momenty, kde nášho hlavného hrdinu sledoval iný hráč, ktorý hackol bezpečnostné kamery. Multiplayer, respektíve online zdieľanie sveta má byť najväčším ťahákom hry. Predstavte si napríklad vašu klasickú kampaň v meste, v ktorom sa popri vás môžu pohybovať aj ostatní hráči, pomáhať vám, či vám znepríjemňovať postup hrou a vymýšľať taktiku, ktorá by dostala práve vás za mreže virtuálneho väzenia.

Ukážka dema z E3 2012, v ktorom na konci prebral kontrolu nad svojou postavou druhý hráč v meste, ktorý sledoval prvého hráča, začína hrať 9:08

[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=bmwyW-Q960M#t=537s[/youtube]
Na druhej strane by ste sa teoreticky mohli namiesto sledovania príbehu venovať ostatným hráčom v ich meste a ovplyvňovať tak ich zážitok. Autori sľúbili, že možnosti budú silno obmedzené, aby sa zabránilo nepríjemnostiam a trollom. Zaujímavé by však bolo, ak by vám neznámy hráč pomohol zbaviť sa polície, podhodil dôležité info o postavách, alebo ovládal premávku na uliciach, zatiaľ čo vy utekáte.

Podľa slov vývojárov však pôjde hrať aj samostatný singleplayer, kedy si hru zamknete len pre seba a nikto vám do nej nebude môcť zasahovať, či to však znamená aj offline mód je otázne, keďže už na boxarte PC verzie svieti logo „PC DVD online.“ Takáto DRM ochrana, ktorá ponúka pridanú hodnotu by bola menším zlom.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články