Takto vyzerá aktuálny devkit Xbox Scorpio

3 mája, 2017 Lukáš Kanik

Bližší pohľad na pracovnú verziu nového Xboxu.

Xbox One rodinu obohatí už tento rok výkonné zariadenie Xbox Scorpio, ktoré bude zvládať všetky hry v skutočnom 4K rozlíšení. Vývojári majú k dispozícii devkit – vývojársku verziu Xbox Scorpio, ktorá už nemá ďaleko k finálnej čo sa dizajnu týka, avšak minimálne hardvér je už finálny. Vývojári vďaka devkitom môžu tvoriť hry na túto konzolu ešte pred jej vydaním.

Nový Xbox Scorpio devkit vyzerá dizajnovo robustnejšie ako pôvodný Xbox One, či Xbox One Slim. Môžeme tu vidieť až tri USB porty pre periférie, samozrejmosťou je Blu-Ray mechanika a na prednom paneli nájdeme aj tlačidlo Reset, podobne ako na počítačoch. Perforované sú plasty na boku aj vzadu, čo dovolí vývojárom naskladať si konzoly na seba bez toho, aby sa prehrievali. Štandardný Xbox One má prieduchy pre ventilátory na vrchu.

Vývojárska verzia má ešte dve zaujímavé fíčury, ktoré pravdepodobne nenájdeme vo finálnej verzii. Prvou je špeciálny konektor, ktorým vývojári môžu vysokou rýchlosťou nahrať do konzoly nové buildy svojej hry. Konektor vyvinul na tieto účely práve Microsoft.

Druhou zaujímavou funkciou je jednofarebný displej na prednom paneli, ktorý zobrazuje rýchlosť čítania a zápisu, či grafy snímkov za sekundu.

Xbox Scorpio Devkit

Sledujte ma: