Posledná epizóda

CH Podcast #48 - AI prekladá hry do češtiny, Nový State of Play, Dojmy z Atomic Hearts + Novinky na webe

27. Február 2023

Je tu nová epizóda nášho CentrumHer podcastu, v ktorej sme sa na úvod venovali budúcnosti prekladov hier. Vyzerá to tak, že to čo trvalo dobrovoľným predkladateľom celé roky, dnes zvládne AI s trochou pomoci za pár dní.

Obísť sme nemohli ani State of Play, na ktorom sa nám bližšie ukázal titul Suicide Squad: Kill the Justice League. Máme však obavy, či nedopadne ako Marvel's Avengers. A taktiež sme sa porozprávali o fakte, že Sony nemá ohlásené žiadne hry.

Neobišli sme ani Microsoft, ktorý bol v Bruseli a presviedčal zástupcov Európskej komisie o svojom nákupe Activision-Blizzard.

No a na záver sa Lukáš s Dominikom podelilo o svoje dojmy z hrania hry Atomic Hearts. Plus sme predstavili najnovšiu novinku na webe - prehľadný celoročný kalendár vydaní.

Takto vyzerá Gran Turismo 7 vo VR

Sony zverejnilo krátke zábery z hrania Gran Turismo 7 na Playstation VR2.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš Marek Jaroš

02. Február 2023

Gran Turismo 7 cockpit

Vydanie nového VR headsetu od Sony sa nezadržateľne blíži. Medzi hrami, ktoré na Playstation VR2 vyjdu v launch okne, nájdeme, okrem iných, aj Gran Turismo 7. A práve táto hra sa nám ukazuje na dnešných záberoch z hrania.

Gran Turismo 7 Recenzia screenshot 4

Gran Turismo 7 bude na Playstation VR2 plnohodnotnou hrou

Zábery zverejnilo samotné Sony na svojom blogu v rámci hands-on článku. A hoci ide len o niekoľkosekundové útržky, dajú vám aspoň ochutnávku toho, ako hra asi bude vyzerať.

Keďže hru budete hrať vo VR, logicky sa ponúka ju hrať z pohľadu z kokpitu. Tak je hra hraná aj v samotných ukážkach. Dobre je na nich vidno, akú výhodu vám dáva VR. Môžete robiť všetky tie mimovoľné pohyby, ktoré robíte pri skutočnom šoférovaní, ako je intuitívne sa pozeranie do spätných zrkadiel, či pozeranie za zákrutu.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Marek Jaroš

Marek Jaroš

The Last of Us, Life is Strange či God of War, to je moje 😄 S Lukášom to na webe ťahám už od roku 2013. Navyše, od mája 2020 ma môžete počuť aj v našom CH Podcaste.

Zobraziť komentáre (1)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články