Houdini predvádza úžasné technologické pokroky v grafike

Množstvo z nich sa do hier dostane až za niekoľko rokov

Spoločnosť SideFX so svojim 3D softvérom Houdini nebezpečne konkuruje gigantom Autodesk (Maya, 3D Max), či Maxon (Cinema 4D) a to nie len cenou, ale aj technologickým pokrokom. Posledná verzia softféru Houdini 17 totiž prinesie úžasné novinky pre 3D umelcov a vy si ich môžete pozrieť vo videu nižšie.

Samozrejme, drvivá väčšina týchto noviniek zaujme hlavne tých, ktorí pracujú s 3D grafikou či už v reklamnom alebo filmovom priemysle, pretože práve tam sa tieto programy využívajú najviac. Avšak skôr či neskôr sa tieto technológie môžu dostať aj do hier, pretože rovnaké nástroje využívajú aj herní vývojári. Tí sú ale obmedzovaní výkonom a tak sa grafických efektov takejto úrovne v hrách dočkáme možno až za pár rokov.

Aj tak je to ale skvelá možnosť nahliadnuť do vývoja nástrojov pre grafikov, ktorí pre nás vytvárajú skvelé filmy, hry, reklamné spoty a animácie. Zaujme hlavne simulácia vody, oblečenia, alebo vlasov.

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu od roku 2010, vášnivý hráč od roku ´99 a zanietený fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza, ktorý nepohrdne zberateľským predmetom
Sledujte ma:
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site