Telltale hľadá štúdio, ktoré si najme vývojárov na dokončenie The Walking Dead

Tretia a štvrtá epizóda poslednej série môže byť dokončená inde

Po tom, čo Telltale Games prepustilo 90% svojich zamestnancov prišlo aj oznámenie, že posledná séria adventúry The Walking Dead nebude dokončená. Hráči sa tak budú musieť zatiaľ uspokojiť len s druhým dielom poslednej série, ktorý ale príbeh Clementine neuzavrel a ostali by tak ešte dve časti.

Už minule sme písali, že Telltale pracuje na tom, aby nejakým spôsobom hra vyšla aj napriek tomu, že Telltale na to nemá ľudí ani peniaze. V spoločnosti momentálne pracuje len 25 zamestnancov, ktorí tam sú len na základný beh štúdia. Podľa zdrojov Kotaku, Telltale momentálne hľadá štúdio, ktoré by bolo ochotné najať a zaplatiť pôvodných vývojárov z Telltale, aby mohli dokončiť posledné dve časti série The Walking Dead. Hra by tak mohla byť dokončená vďaka outsorcingu u iného vývojárskeho štúdia, s pomocou pôvodných vývojárov, ktorí sú momentálne bez práce.

Vývojári majú byť v cudzom štúdiu len na krátkodobý kontrakt, takže to nie je Telltale, kto zháňa peniaze na dokončenie hry. Telltale len poskytne všetky veci na jej dokončenie nejakému inému štúdiu. Tretia epizóda bola takmer hotová keď bolo prepúšťanie, vraj práve prebiehalo len hodnotenie vekového ratingu, neskôr mala ísť hra na certifikáciu. Štvrtá epizóda bola ale úplne rozrobená, tam na dokončenie treba ešte pár mesiacov. Podľa zdrojov boli minimálne nahraté aspoň všetky dialógy s hercami.

Posledná séria The Walking Dead od Telltale možno predsa len vyjde

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site