Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

The Finals vyšperkoval deštrukciu Battlefield Bad Company na maximum

Hru oznámili práve bývalí vývojári Battlefieldu.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
The Finals PC hra

Embark Studios dnes odhalilo svoju ďalšiu hru. Na to, že ide o relatívne nové štúdio zložené z ex-vývojárov DICE, autorov hier Battlefield, majú celkom nadupaný lineup. Po absolútne fantasticky vyzerajúcom Arc Riders ukázali svoju druhú hru - The Finals. Pôvodne sa titul volal Project Discovery a práce na ňom oznámili pred rokom.

The Finals bude free-to-play FPS strieľačka s dôrazom na deštrukciu prostredia. V online zápasoch sa proti sebe postavia štyri tímy po troch hráčoch a hra sa odohráva v akejsi súťaži. Hráči budú musieť v zápasoch získať čo najviac peňazí, či už zabíjaním, alebo zbieraním rôznych náhodných odmien.

Vývojári The Finals okorenili dychberúcou deštrukciou, vďaka ktorej bude možné zničiť kompletne celé mapy, poschodia budov, steny, strechy, proste všetko. Vývojári sľubujú, že hráči budú mať možnosť zrovnať zo zemou úplne všetko - od nábytku až po budovy. Ako to dokázali v online zápasoch, v ktorých iné hry nemajú takmer žiadnu deštrukciu?

Kreatívny riaditeľ Embarku, Rob Runesson povedal, že tento systém je tak prepracovaný, že o ňom nebude až do vydania hovoriť. Ale vraj keď ho objavia ostatní vývojári, začnú ho implementovať do svojich hier.

O predbežný prístup do hry môžete požiadať už teraz na Steame. The Finals však vyjde okrem PC aj na PlayStation a Xbox a to na starú aj novú generáciu konzol.

Titulný obrázok Youtube videa s názvom The Finals Trailer

The Finals Trailer

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články