TheGameAwards trailer

The Game Awards 2021 sledovalo rekordných 85 miliónov divákov

21 decembra, 2021 Lukáš Kanik

Znovu ide o medziročný nárast.

Najsledovanejší event v hernom priemysle si aj tento rok polepšil o pár miliónov divákov. Odovzdávanie cien The Game Awards 2021 totiž sledovalo rekordných 85 miliónov divákov, čo je o dva milióny viac, ako minulý rok.

Event bol pôvodne zameraný na hry a odovzdávanie cien pre najlepšie hry roka, najlepších herných vývojárov, či najlepšie herecké výkony. Režisér podujatia, Geoff Keighley však posledné roky do galavečera prilákal aj spevácke či herecké hviezdy. Počas The Game Awards 2021 si tak diváci mohli užiť živé predstavenie speváka Stinga, trailer na film režiséra Guillerma del Tora či vystúpenie Keanu Reevesa a Giancarla Esposita.

Diváci mohli sledovať aj nové trailery na film Sonic 2 aj TV seriál HALO od Paramount.

The Game Awards vygenerovalo 1,6 milióna Tweetov a počas šou napozerali ľudia až 1,75 milióna hodín. The Game Awards na Twitchi prilákalo 3,35 milióna divákov naprieč mnohými kanálmi.

Do fanúšikovského hlasovania o najlepšiu hru roka sa zapojilo až 23,2 milióna hlasov, pritom túto cenu si odniesol Halo Infinite. Najlepšou hrou roka na The Game Awards sa stala adventúra It Takes Two.

O kontroverzii ale aj nevkusnom počte reklám počas priameho prenosu sme sa rozprávali v novej časti podcastu.

Cenu Hra Roka 2021 má It Takes Two, poznáme výhercov The Game Awards

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.