The International bude mít největší prize pool v esportu

6 júna, 2015 Laďka Jonášová

Psali jsme to loni, letos musíme zase.

Jestli se Valve něco daří, tak je to několik věcí. Nedodělávání třetích dílů u populárních a oblíbených titulů, redukovat naštvané hráče a hlavně dostat od nich nejvíce peněz za herní itemy.

Letošní The International, tedy ten nejslavnější Dota 2 turnaj, se mohl opět sponzorovat jen díky hráčům, kteří si zakoupili kompendium. To se letos prodávalo daleko více a to i na úkor toho, že někteří hráči tvrdí, že letos těch možností už nenabízí tolik jako naposledy. Kompedium umožňuje rychlejší získávání zkušeností, přidává nové vzhledy, ukazatele myší nebo smajlíky. Kromě toho přidává hromadu vzácných itemů, které nelze jinak sehnat. Přesto pro některé nejsou tak působivé jako minulý rok.

Valve dostává peníze za prodeje daných knížek, ale taky za levelování v ní. Další úrovně totiž odemykají nové itemy, o které je evidentně zájem. Za necelý měsíc, co je kompendium v prodeji, se povedlo vybrat přes 8,400,000 amerických dolarů. Jenže kompendium i úrovně do něj lze pořád v pohodě koupit. Před několika minutami byl prize pool na 11,777,442 $ a už jasné že překonala konečnou částku, která se povedla vybrat loni (10,931,105 $).

maxresdefault

The International 2015 se bude konat 3.-8. srpna(augusta) na stejném místě jako loni, v Keyareně v Seattlu.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články