The Last Of Us Part 2

The Last of Us Part II predviedol gameplay, multiplayer nebude

27 septembra, 2019 Lukáš Kanik

SONY odprezentovalo The Last of Us Part II vo veľkom štýle.

Len pred pár dňami sme mali možnosť vidieť nový trailer na The Last of Us Part II a zároveň sme sa dozvedeli aj očakávaný dátum vydania. Hoci hra vyjde až vo Februári 2020, vývojári sa nebáli hru ukázať novinárom v hrateľnom deme.

SONY si totiž do L.A. pozvalo niekoľko desiatok novinárov z celého sveta, aby si zahrali demo TLOU Part 2. Demo bolo rozdelené na dve sekcie, prvá sa odohrávala kúsok po začiatku hry, kde mali novinári možnosť spoznať staršiu Ellie, aj novú postavu, Dinu. S ňou bude mať Ellie až príliš blízky vzťah a možno aj to bude dôvodom, prečo sa Ellie v priebehu hry rozhodne pre pomstu.

Druhá časť dema sa tak odohráva v pokročilej časti hry, kde má Ellie už dostatok nástrojov na riešenie rôznych situácií. Nová frakcia nepriateľov prináša aj nové problémy, napríklad psov. Tí sú schopní Ellie vystopovať podľa pachu a to aj v prípade, že sa zatvoríte niekde do miestnosti. Pes začne škrabať na dvere a jeho majiteľ ich vykopne.

Ak zabijete psa, majiteľ tohto psa bude samozrejme trúchliť a ešte viac sa rozzúri. Platí to aj naopak, aj pes bude smútiť za svojim majiteľom v prípade, že mu v hrudi skončí váš šíp. Každý z nepriateľov má vlastné meno, ktorým ho oslovujú ostatní, takže súboje budú znovu o niečo viac osobné.

Hra prinesie mnosžtvo nových herných mechaník, napríklad možnosť ľahnúť si do trávy. Prídu aj noví Clickeri, s ktorými si užijete súboje náročné na precíznosť a vytrvalosť. Ellie tieť dostala do vienka nové pohybové schopnosti a to vývojárom otvorilo nové možnsoti pri tvorbe vertikálnych enviromentálnych hádaniek.

Naughty Dog už oficiálne potvrdilo, že multiplayer v TLOU Part 2 nebude. Keď multiplayer dizajnovali, zistili, že na to nebudú mať čas, ani kapacity, takže sa sústredili len na dokončenie kampane. Multiplayer však vydajú v inej forme, možno ako samostatnú hru, neskôr po vydaní.

The Last of Us Part II vyjde 21.2.2020 exkluzívne na PlayStation 4.

Sledujte ma: