The Last of Us Seriál na HBO

The Last of Us seriál sa začne natáčať v Júli, produkcia potrvá rok

3 apríla, 2021 Marek Jaroš

The Last of Us seriál príde zrejme až v roku 2023.

Sony má aktuálne v príprave 3 filmy a 7 seriálov na motívy svojich hier. No a nepochybne, The Last of Us seriál je jeden z tých najočakávanejších.

Podľa dokumentov Director’s Guild of Canada, seriál je aktuálne v predprodukcií. Tá začala v polovici Marca. Produkcia, a teda natáčanie seriálu, by malo začať 5. Júla 2021. Posledný deň produkcie je naplánovaný na 8. Júna 2022. Natáčanie bude prebiehať v Kanade.

Mohlo by vás zaujímať:
Poznáme hlavných hercov seriálu The Last of Us od HBO

V seriáli budeme sledovať prevažne udalosti z prvej hry The Last of Us. Výkonný producent seriálu a spolu-prezident štúdia Naughty Dog, Neil Druckmann, už dávnejšie povedal, že v seriáli bude menej násilia ako v hre. Vďaka seriálu sa budú môcť viac zamerať na vzťahy medzi postavami.

“Tak napríklad, v hre musíte mať oveľa viac akcie, aby ste hráčov naučili používať jednotlivé herné mechaniky, “ hovoril Druckmann v rozhovore pre IGN. “V hre musíte mať viac násilia ako v seriáli, pretože televíznemu divákovi nemusíte vysvetlovať, ako narábať so zbraňou.”

Ďalšie filmy a seriály od Playstation Production

Okrem The Last of Us Sony chystá seriál aj na motívy Twisted Metal. Twisted Metal ponúkal súboje s autami, v podstate demoličné derby. Seriál by mal sledovať príbeh outsidera, ktorý dostal za úlohu previesť neznámy balík naprieč postapokalyptickou pustatinou. Pôjde o akčnú komédiu, za ktorou stoja tvorcovia filmov Deadpool a Zombieland.

Okrem toho má Sony už natočený film Uncharted. Ten mal mať premiéru v Júli tohto roka. Avšak, kvôli korone sa premiéra filmu presunula až na Február 2022. Hlavnú postavu si zahral Tom Holland.

Len pred pár dňami Sony ohlásilo, že filmovej adaptácie sa dočká aj ďalšia značka – Ghost of Tsushima. Film bude, rovnako ako hra, sledovať príbeh Jina Sakaia. Ten bude musieť porušiť prakticky všetko, čo sa ako samuraj naučil. A to len preto, aby sa stal obávaným Duchom a zabránil mongolskej invázií ovládnuť ostrov Tsushima.

Sony má veľké plány, seriál The Last of Us má byť len začiatkom

Marek Jaroš