The Mighty Quest for Epic Loot – Dojmy z Alphy

2 júna, 2013 Colek

Řítí se na nás další Free-to-Play titul, tentokrát od Ubisoftu s názvem The Mighty Quest for Epic Loot a my jsme měli možnost zahrát si Alpha verzi hry.

V dnešní době je na trhu mnoho kvalitních titulů, které opravdu stojí za to si zahrát, ale bohužel mají jednu velkou nevýhodu. Při vydání většinou stojí i přes jednu tisícovku a průměrný hráč raději počká až titul o pár stovek zlevní nebo si ji rovnou koupí přes některou ze stovek online inzercí či distribucí, kde hru samozřejmě najde s jistou cenovou výhodou. Ale existují i hry za které neplatíte, krom jakýchsi mikrotransakcí, absolutně nic. A právě jednou z nich je nová hack n slash akce od Ubisoftu s už zavádějícím názvem The Mighty Quest for Epic Loot, která se snaží s trochou vtipu kombinovat prvky Diabla a Dungeon Keepera.

 

 

 

 

 

 

Ve hře se stáváte součástí království Opulencie, což je země vykreslená téměř jako z fantasy pohádky. A jako ve správné pohádce zde nechybí nespočet na nebi se vznášejících středověkých hradů. Vy jakožto hráč pak máte na začátku na výběr mezi dvěma charaktery, což je klasický rytíř a lukostřelec, ale postupem času si můžete zbývající charakter dokoupit za in-game měnu. Pokud si tedy na začátku hry vyberete rytíře můžete si pak dodatečně koupit i lukostřelce a kouzelníka a naopak. Všechny tři postavy pak mají určité speciální vlastnosti a skilly.

 

 

 

 

 

 

Například rytíř – to je klasická a celkem snadno hratelná postava pro boj nablízko, kdy klikáte jako již u zmiňovaného Diabla a snažíte se pokosit nepřátele svým obrovským dvouručním mečem a to na začátku bez pardonu, v trenkách se srdíčky. Naopak lukostřelec je krapet zapeklitější, sice je to u něj, stejně jako u předchozího rytíře opravdu neskutečná klikačka, ale s tímto ostrostřelcem toho moc na blízko nepobijete a tak vám nezbývá nic jiného než se postupně od blížícího se nepřítele vzdalovat a zároveň ho zasypávat šípy. A jen tak mimo téma, lukostřelec má na začátku na rozdíl od rytíře alespoň kalhoty.

 

 

 

 

 

 

Váš úkol ve hře je prostý, navrhnout si váš hrad a postavit v něm jakousi obranu v podobě různých druhů pěšáků, přesněji řečeno monster, jež budou bránit váš poklad ukrývající se v hradu a poté se vydat vybrat pokladnici jiným hráčům. Háček je v tom, že to samé dělají i ostatní hráči ve hře, tudíž pokud se vydáte na nějakou výpravu za takzvaným vylootováním pokladnice některého z hráčů, tak jakýkoliv jiný hráč ve vaší nepřítomnosti může zároveň napadnout váš hrad a vykrást zase vaši pokladnici a pořád dokola. Právě pro tyto prvky můžeme hru řadit mezi tower defense.

 

 

 

 

 

 

Co se drancování hradů týče, čeká na vás hromada monster, přes které se prostě chtě nechtě budete muset probít. Zároveň s monstry vás při cestě za vylootováním pokladu budou zpomalovat pasti, které vcelku dokáží pokazit už tak časově dosti omezenou výpravu. Jak vy, tak i jiní hráči mohou využít svých strategických dovedností a dovést tak hráče do slepé uličky, kde ho opět může buď to čekat past nebo horda nepřátel, přičemž poté se ze hry stane doslova clickfest zmatek. Pokud nakonec dokážete přemoci hromady nepřátel a vyzrajete tak nad hráčovým hradem, čeká vás odměna v podobě zlaťáků a jakýchsi krystalů, za které si můžete koupit nějaké to vylepšení v podobě nového brnění, meče či luku, podle toho, za jakou postavu budete hrát.

 

 

 

 

 

 

U každého charakteru, jak už to tak u her typu hack n slash bývá, je samozřejmě k dispozici panel horkých kláves, známých jako „hot-keys“ , kde se nachází kromě jednotlivých skillů například lektvary. Ovládání těchto kláves je opravdu jednoduché, buďto zvolíte volnější metodu a na jednotlivé skilly v panelu budete klikat myší anebo zvolíte metodu klikáním tlačítek na klávesnici, která se při velkých soubojích s hromady nepřátel určitě vyplatí více. Rytíř jako postava nablízko využívá dovedností, které například zraní více nepřátel najednou, lukostřelec zase využívá těch dovedností, jež mu zaručí udržení si nepřátel od svého těla. Hra nabízí také dovednostní strom, takže není problém si vybrat jakou dovednost hrdinovy přidat a kterou naopak odebrat, to vše podle stylu vašeho hraní.

 

 

 

 

 

 

Důležitou součástí hry je také in-game obchod, kde si můžete koupit kromě vylepšení vaší postavy a různých monster, taktéž různé místnosti do hradu a zvětšit tak vaše panství. Ve hře se platí klasickou in-game měnou tedy zlaťáky a jakýmisi modrými krystaly. Ale ani tato hra se neubránila možnosti malých mikrotransakcí, kdy si za malou peněžní částku můžete ve zkratce ulehčit hraní hry.

 

 

 

 

 

 

Když všechno shrneme, jedná se o celkem nadějný free-to-play titul, snažící se kombinovat prvky ze slavného Diabla a Dungeon Keepera s tower defense prvky a až na trochu kýčovitě představovaný humor, který by si určitě zasloužil větší pozornost, hra vypadá opravdu zajímavě. The Mighty Quest for Epic Loot je právě v alfa verzi a na oficiální spuštění plné verze si ještě nějaký ten pátek počkáme, ale už teď to se hrou vypadá velmi nadějně.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QUh_fpFY2QE[/youtube]

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články