TOP 10 očakávaných hier v roku 2016

Chcem sa s vami podeliť o môj osobný rebríček najočakávanejších hier. Aké sú vaše?

Rok 2016 bude minimálne tak naprataný ako rok 2015, akurát tu máme mnoho titulov, ktoré nestihli vydanie v tomto roku a presúvajú sa do druhého. Napríklad taký Star Citizen alebo The Division.

Toto je zoznam TOP 10 hier 2016, na ktoré si ja osobne brúsim zuby a ktoré mi rozhodne neujdú a rozhodne si pozrite všetky trailery. Do komentárov napíšte tie svoje 🙂

10. DOOM

Na Dooma sa teším hlavne preto, že ma zaujala ukážka na E3 a je vidieť, že autori sa vracajú k brutálnym koreňom série, kde je prioritou jednoduchý, ale namakaný akčný gameplay. Napokon, FPS strieľačiek máme dnes na trhu až podozrivo málo.

9. Ratchet & Clank

Ratcheta si chcem zahrať preto, že vyzerá nie len výborne graficky – skoro ako animovaný film, ale na PS4 mi chýba takáto kvalitná hopsačka, ktorou sa snažil byť kedysi Knack. Tomu to moc nevyšlo a tak všetky moje nádeje do zábavnej oddychovej hry vkladám do Ratcheta. A vyzerá to zatiaľ super.

8. Mass Effect Andromeda

Ak máme čakať v roku 2016 kvalitné RPG, bude to Mass Effect Andromeda. Mám obavy, že Bioware hru vydať nestihne v tomto roku a znova sa odloží až na rok 2017 ale ak to vyjde, bude to pecka. Frostbite Engine vyzerá parádne a na kvalitné RPG príbehy sú v Bioware majstri. Navyše sériu Mass Effect mám veľmi rád takže som zvedavý, ako to bude pokračovať.

7. Dishonored 2

Mnoho z vás hralo Dishonored a bola to fakt originálna a kvalitný nová IP od Bethesdy. Hralo sa to výborne, svet mi silne pripomínal Half-Life a hra priniesla aj originálne mechaniky. Dúfam že dvojku neposerú a bude to minimálne tak dobré ako predchodca z roku 2012.

6. Hitman

Nikdy nezabudnem na Blood Money, asi najlepší diel zo série Hitman. Nový reštart série vyjde netradične epizodicky, ale podľa všetkého to vyzerá zatiaľ veľmi pozitívne. Vďaka epizodickému vydaniu totiž budeme mať Hitmana po celý rok a každá misia ponúkne doslova stovky možností. Posledná veľká hra vyšla ešte v roku 2012.

5. Mirror’s Edge Catalyst

Ďalšia hra, ktorá ukáže silu Frostbite Enginu so svojimi fotorealistickými prostrediami. Faith sa vracia po reboote (aj keď neviem, prečo rebootovali po prvej hre) a z toho čo sme videli to vyzerá nádherne. Snáď aj táto hra stihne vydania v roku 2016.

4. Deus Ex: Mankind Divided

Mám rád sériu Deus Ex, čo by mierne hardcore scifi RPG. Kvalitné postavy, výborne spracovaný svet a hlavne množstvo možností postupu z hry robia skvelý herný zážitok pre každého hráča.

3. The Division

Síce Division už prešiel kvalitným downgradom, stále sa na ňu teším. Drieme vo mne objaviteľ a dobrodružný duch a open world RPG v postapo meste je pre mňa ideálne. Ubisoft sa musí sakra snažiť, aby naplnil vysoké očakávania. Pripomeňme si, ako geniálne hra vyzerala v roku 2013.

2. Uncharted 4: A Thief’s End

Asi najkrajšia hra na PS4 čo vyjde v roku 2016. Technologický pokrok v Naughty Dog je neztastaviteľný a ak niekto dokáže PS4 vyžmýkať z výkonu, budú to práve oni. Nedávno som dohral Nathan Drake Kolekciu a štvorky sa neviem dočkať.

1. Star Citizen

Som backer hry už dva roky a s nadšením sledujem ako sa hra vyvíja. Najväčší crowdfundingový projekt v histórii herného priemyslu vyzbieral od ľudí už 104 miliónov dolárov, registrovalo sa už 1,14 milióna hráčov a hra nabrala tak obrovské rozmery, ako žiadny iný podobný projekt. V singleplayer časti hry si zahrajú také hviezdy ako Mark Hamill a Gary Oldman a multiplayerová časť ponúkne gigantický otvorený vesmír so 100 hviezdnymi sústavami, obchodom, ekonomikou, rôznymi povolaniami a stovkami možností pre jednotlivca aj skupiny. Síce ide vývoj pomaly ale ja verím, že v roku 2016 hra konečne vyjde a bude perfektná. Ak sa chcete do hry zapojiť už teraz, rozhodne nečakajte, mnoho častí je už hrateľných a Star Citizen už teraz ponúka desiatky neuveriteľne detailných lodí, ktoré si môžete kúpiť a podporiť tak hru.

Stoja za zmienku:

 1. Zaklínač 3: O víně a krvi
 2. Firewatch
 3. Dark Souls 3
 4. The Last Guardian
 5. For Honor
 6. Unravel
 7. Horizon: Zero Dawn
 8. Outlast 2
 9. Battlefield 5
 10. Kingdom Come: Deliverance!!!!
Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu od roku 2010, vášnivý hráč od roku ´99 a zanietený fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza, ktorý nepohrdne zberateľským predmetom
Sledujte ma:
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

komentárov 8

 1. Lukáš Srniček píše:

  Ja sa teším aj na Mafiu, síce to atmosférou už nebude moc podobné predchádzajúcim dielom, ale aj 60-te roky majú niečo do seba (Vietnam, vyvrcholenie rasovej segregácie, kvalitná hudba) a to nehovorím o samotnom New Orelans a jeho kontrastoch. Dúfam však, že hlavná postava bude zaujímavejšia než ako na mňa pôsobila v traileri.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

How to whitelist website on AdBlocker?

 • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
 • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
 • 3 Refresh the page and start browsing the site