Top 3 next-gen enginy z E3 2013

7 júla, 2013 Marek Jaroš

E3 skončila už pred 3 týždňami a tak som si pre vás prichystal môj výber TOP 3 engine-ov, ktoré budú ťahať novú generáciu.

Pred 3 týždňami sa celý herný svet sústredil na E3, ktorá sa už dlhé roky koná v Los Angeles. Všetky herná novinky sa točili len tu. A ako je známe, naše obľúbené hry aj niečo „poháňa“ ;) Áno, je to engine. A tak vám chcem predstaviť 3 top enginy, ktoré majú sľubnú budúcnosť na next-gen platformách.

Ignite Engine

Tento engine vytvára EA Sports a bude slúžiť ako engine, ktorý bude dlhé roky (s menšími, či s väčšími obmenami) poháňať všetky športové hry od EA Sports. Prvýkrát v histórii športových hier sa dočkáme 3D-žijúceho prostredia na štadiónoch (divákov), ktorí by mali dynamicky reagovať na hru a tak vytvárať ešte silnejší herný zážitok. Tak isto bude zvládať 4-krát viacej operácii za sekundu, čiže hráči budú myslieť oveľa sofistikovane a dočkáme sa takmer reálneho herného zážitku.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JxE5MaKuCEc[/youtube]

 

Frosbite 3

Frosbite 3 je vyvíjaný ako next-gen engine firmou EA a na E3 sa predviedol hneď v niekoľkých hrách, prakticky asi vo všetkých žánroch,  okrem športových hier. Battlefield 4 ako FPS, Dragon Age 3 ako RPG, Need For Speed: Rivals ako pretekárska hra. Proste všestranný a EA si je toho vedomá. Jedná sa o značne vylepšený Frosbite 2. Keďže Frosbite 3 staval na jeho základoch.

EA si je vedomá sily tohto engine-u a preto ho bude tlačiť prakticky do všetkých hier, ktoré v najbližšej dobe od nich vyjdu. Vie perfektne zobraziť detaily, odrazy, častice, morské vlny v reálnom čase, výborná fyzika a grafika. Dokáže vykreslovať nádherné, veľké scenérie, impozantné boje a deštrukciu. Proste next-gen.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AopGYhbqWJg[/youtube]

 

Snowdrop Engine

Že tento engine nepoznáte? Že ste o ňom nepočuli? Ale iste že áno. Každý z vás, ktorí videli ukážku z hry Tom Clansy´s: The Division sa stýmto enginom stretol, pretože práve na ňom beží nová postapokalyptická MMO od Ubisoftu. Tie detaily, nasvietenie, častice, proste engine je spravený do dokonalosti. Pre mňa osobne je to niečo ako „nadstavba“ na engine, na ktorom beží Watch Dogs, ale aj ten sľubuje nádherný vizuálny zážitok.

Mňa najviac na Snowdrop engine dostala hneď na začiatku para, ktorá stúpala z kanála. Para sa úplne reálne zafarbovala na červeno, keď svetlá auta zablikali, proste paráda. A aj neskôr deštrukcia. Tá tiež nemá chybu. Práve Snowdrop Engine dosiahol CGI renderovanú kvalitu grafiky v real-time.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=O_j9uKBmUEk[/youtube]

Tak ja dúfam, že sa vám môj výber páčil. A samozrejme, sú aj iné enginey, ako napríklad UE4, Engine od Quantic Dream alebo Fox Engine z Metal Gear Solid, no toto je môj výber Top adeptov na next-gen enginy, ktoré majú šancu spraviť dieru do sveta. A aký sú vaši adepti? Podeľte sa s nami dole, do komentárov.

 

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články