Total War: Attila oznámený, trailer + screenshoty

26 septembra, 2014 Lukáš Kanik

Medieval 3 Total War to síce nie je, ale nová hra z Total War série znie dosť sľubne.

Hlavnú rolu po Cézarovi a Napoleonovi teraz prevzal najmocnejší vládca hunskej ríše – Attila. Jeho miliónové armády sužovali územie Ázie a Európy v dobe, kedy Rimania expandovali svoje územie. Hra by sa tak mala odohrávať na prelome štvrtého a piateho storočia.

SEGA a Creative Assembly sľubujú do Total War: Attila úplne nové herné mechaniky, zároveň čo vylepšili tie staré, ktoré sa nesú v sérii už roky. Napríklad sa vráti rodinný strom, či strom schopností a skilly. Niekoľko prvkov ponúkame v krátkom popise pod videom:

  • Nová deštrukcia – bude možné do základov zničiť nie len budovy, ale celé mestá a osady a vymazať ich tak z mapy sveta.
  • Hráči odštartujú kampaň pod západným rímskym impériom, ktoré bude nutné obrániť pred vpádom Hunov
  • Vylepšené herné mechaniky – politika, rodinný strom, manažment civilistov, technologický pokrok atd
  • Hra bude vernou výpravou do minulosti, takže v danom časovom období budeme vidieť realistické spracovanie technológií, zbroje, náradia, náboženstva aj kultúry
  • Vylepšený grafický engine napríklad dokáže vykresliť ešte viac jednotiek na bojisku a napríklad spracovať dynamický oheň tak, že sa bude šíriť obrovskými pláňami, mestami a zničí všetko čo mu príde do cesty
Total War: Attila vyjde na PC a MAC v roku 2015 – Oficiálna stránka
Lukáš Kanik
Sledujte ma: