Toto je zatiaľ 5 najlepších hier roku 2018

God of War Kratos

Nie je ťažké vybrať víťaza, ale čo ostatné hry?

Po včerajšom zverejnení recenzií God of War (čítajte našu recenziu) sme sa dostali do štádia, kedy tento rok budeme len ťažko hľadať lepší titul. Ubehli štyri mesiace a o pár dní vychádza táto fantastická hra, ktorá by nemala nikomu ujsť. Je to majstrovské dielo, ktoré vás neuveriteľným spôsobom vtiahne do deja, pripúta vás k postavám a originálnemu svetu. God of War je momentálne jediný výrazný ašpirant na hru roka.

Avšak tento rok už vyšlo pár zaujímavých kúskov, ktoré stoja za to, aby ste si ich zahrali. Množstvo z nich sme recenzovali, alebo sme zverejnili aspoň dojmy z testovania. Niektoré samozrejme nemusia sadnúť všetkým a niektoré majú chyby, ktoré im však vďaka celkovému dojmu vieme prepáčiť. Napríklad také Far Cry má množstvo nedostatkov, no najsilnejším prvkom je kooperácia, ktorú si fakt užijete.

SHADOW OF THE COLOSSUS

Shadow of the Colossus je perfektne zvládnutý remaster pôvodnej hry z PlayStation 2. Vývojári z Blue Point Games kompletne vybudovali celú hru na novom engine podľa základu originálu z roku 2005, pričom použili rovnakú hudbu, rovnakú geometriu a herné mechaniky. Ak ste nehrali pôvodnú hru, jednoznačne do toho. Vtiahne vás najmä fantastická atmosféra sveta, originálne súboje s kolosmi a skvelá hudba.

Shadow of the Colossus – Recenzia PS4 verzie

MONSTER HUNTER: WORLD

Akčné RPG od Capcomu prinieslo do série niekoľko zmien a hlavne otvorilo náručie novým hráčom. Predchádzajúce hry boli ťažkopádne, novinka však uvedie do série aj nováčikov, pričom nezabúda ani na komplexné herné mechaniky, RPG systémy, či kompletne otvorený herný svet.

Monster Hunter World tiež obsahuje kooperáciu aj spoločníkov umelej inteligencie, takže na cestách sa nikdy nebudete cítiť sami. Vývojár sa zamerali na budovanie sveta, ktorý funguje vlastným ekosystémom, takže svet zvierat je prirodzený. Jakub v recenzii aj nutnosť taktizovania, skvelý súbojový systém, parádnu grafiku či tonu obsahu.

Monster Hunter: World – Recenzia Xbox One X verzie

FAR CRY 5

Far Cry vyšiel len nedávno a predstavuje ďalší článok evolúcie značky, ktorú pred rokmi vytvoril Crytek. Far Cry sa odohrával už na tropickom ostrove, v Afrike, v Himalájach dokonca aj v dobe kamenej, tento krát sme sa presunuli do americkej Montany. Hra je teda plná amerických stereotypov a drevo do ohňa bude prikladať šialená sekta. Znova je to hra, v ktorej budete viac strieľať, ako sa kochať prírodou a krásnym svetom, avšak celé to v kooperácii baví ešte viac. Ak pôjdete do Far Cry 5, rozhodne odporúčame si nájsť parťáka, s ktorým po prvý krát v sérii môžete prejsť hru od začiatku do konca.

Far Cry 5 – Recenzia

WARHAMMER: VERMINTIDE 2

Ďalšia skvelá kooperačná hra, ktorá chcela zopakovať úspech Left 4 Dead. Jednotke sa to podarilo a na konto sa zapísalo milión predaných kusov. Dvojka stihla predať prvý milión už za mesiac od vydania a v recenziých získala skvelé hodnotenia. Vylepšenia sa dočkal takmer každý aspekt hry od súbojov, cez nepriateľov až po vývoj postavy.

Levely sú tvorené tak, aby ste vy a vaši co-op priatelia mali dostatok priestoru na objavovanie, no nikdy sa nestratíte. Hra tak dokáže dávkovať akciu správnym tempom. Poteší aj parádny dabing.

BATMAN: THE ENEMY WITHIN

Posledná epizóda adventúry od Telltale Games vyšla pred dvoma týždňami a množstvo ľudí sa zhoduje na tom, že ide o najlepšiu epizódu, akú Telltale vydalo. Nie len zo série Batman, ale celkovo zo všetkých hier. Telltale je známe svojimi adventúrami, v ktorých hráč dostáva možnosť rozhodovať v kľúčových situáciách a tie následne ovplyvnia príbeh až do samotného záveru. Niekoho možno už unavuje identická koncepcia týchto hier, ale Batman sa fakt podaril.

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu od roku 2010, vášnivý hráč od roku ´99 a zanietený fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza, ktorý nepohrdne zberateľským predmetom
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site