Posledná epizóda

CH Podcast #GamesCom Špeciál - Prvý deň, Opening Night Live

23. August 2023

V dnešnej epizóde nahrávanej v bojových podmienkach hotelovej izby vám Lukáš a Marek porozprávajú o tom, ako vyzerá developerská konferencia či rozostavané výstavisko v Kolíne.

A taktiež preberú to najzaujímavejšie z Opening Night Live, ktoré bolo doslova prepchaté skvelými hrami.

Toto sú najpredávanejšie hry a konzoly za Február / Únor 2023

Svoj rebríček poskytol obchod Xzone.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
Hogwarts Legacy Wallpaper

Aj tento mesiac spoločnosť Xzone poskytla údaje o najpredávanejších hrách, konzolách ale aj knihách v sieti predajní v česku a na Slovensku. Tieto dáta prezentujú len časť nášho trhu a neodrážajú predaje na digitálnych platformách ako Steam, PS Store alebo Xbox Store. Aj napriek tomu ide o celkom veľkú vzorku predajov, vďaka ktorým odhaľujeme TOP najpredávanejšie hry v Česku a na Slovensku.

Tento Február/Únor sa niesol v znamení dvojice dlho očakávaných a pre mnohých kontroverzných hier. Po mnohých odkladoch sme konečne mohli navštíviť čarodejnícky svet Hogwarts Legacy a tiež navštíviť zvrátenú sovietsku utópiu v hre Atomic Heart.

Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy sa predáva ako teplé rožky, zarobil už skoro miliardu dolárov

Hra Hogwarts Legacy slávila úspech hneď od začiatku predobjednávok a verzie pre next-gen konzoly vydané vo februári vystrelili na vrchol rebríčka predajnosti.

Pokračovanie populárnej PC RTS série Company of Heroes 3 si vyslúžilo druhé miesto. Táto strategická séria je v Českej republike a na Slovensku od začiatku veľmi populárna, čo podporuje aj kvalitný český preklad.

Prvú trojicu uzatvára strieľačka Atomic Heart. Hneď za ňou sa umiestnili ďalšie dve februárové novinky, Like a Dragon: Ishin! a Kirby's Return to Dream Land Deluxe. Na trhu konzol dominuje PlayStation, pretože konečne naskladnil.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články

Najpopulárnejšie hry