Town of Salem účty boli hacknuté, medzi nimi aj desaťtisíce českých účtov

Samozrejme aj Slovenské, unikli informácie zo celkovo 7,5 milióna účtov. 

28.12.2018 sa na povrch dostala informácia o hacknutí účtov populárnej online hry Town of Salem. Na serveri dehashed sú detaily tohto úniku informácií a zdá sa, že hráči prišli o citlivé informácie. Unikli komplet všetky informácie u viac ako 7,6 milióna unikátnych užívateľov, respektíve mailových adries.

Čo všetko uniklo? Prihlasovacie meno, heslo, IP adresa, aktivita v hre aj na fóre, platobné informácie. Každý, kto v hre platil nejakú mikrotransakciu, unikli aj jeho fakturačné údaje, to znamená fyzická adresa, údaje o platbe, prípadne telefónne číslo.

Server dehashed kontaktoval vývojárske štúdio BlankMediaGames, aby ich upozornili na tento malvér, ktorý sa nachádza na ich serveroch. Štúdio vydalo svoje stanovisko len včera. Hráči, ktorí majú veľmi silné heslá by sa nemali obávať, že do ich účtu sa hackeri prihlásia, pretože všetky heslá sú kódované a hackeri ich musia najskôr odkódovať.

Stránka dehashed zverejnila top 50 emailových adries, na ktoré boli registrované účty hry Town of Salem. Na 14. mieste je seznam.cz, čo znamená, že minimálne 17693 hráčov z Česka je dotknutých týmto hackom. Odporúčame si teda okamžite zmeniť heslo v Town of Salem a nikde nepoužívať rovnaké heslo, aké ste použili tam.

BlankMediaGames email adress

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site