Town of Salem účty boli hacknuté, medzi nimi aj desaťtisíce českých účtov

Samozrejme aj Slovenské, unikli informácie zo celkovo 7,5 milióna účtov. 

28.12.2018 sa na povrch dostala informácia o hacknutí účtov populárnej online hry Town of Salem. Na serveri dehashed sú detaily tohto úniku informácií a zdá sa, že hráči prišli o citlivé informácie. Unikli komplet všetky informácie u viac ako 7,6 milióna unikátnych užívateľov, respektíve mailových adries.

Čo všetko uniklo? Prihlasovacie meno, heslo, IP adresa, aktivita v hre aj na fóre, platobné informácie. Každý, kto v hre platil nejakú mikrotransakciu, unikli aj jeho fakturačné údaje, to znamená fyzická adresa, údaje o platbe, prípadne telefónne číslo.

Server dehashed kontaktoval vývojárske štúdio BlankMediaGames, aby ich upozornili na tento malvér, ktorý sa nachádza na ich serveroch. Štúdio vydalo svoje stanovisko len včera. Hráči, ktorí majú veľmi silné heslá by sa nemali obávať, že do ich účtu sa hackeri prihlásia, pretože všetky heslá sú kódované a hackeri ich musia najskôr odkódovať.

Stránka dehashed zverejnila top 50 emailových adries, na ktoré boli registrované účty hry Town of Salem. Na 14. mieste je seznam.cz, čo znamená, že minimálne 17693 hráčov z Česka je dotknutých týmto hackom. Odporúčame si teda okamžite zmeniť heslo v Town of Salem a nikde nepoužívať rovnaké heslo, aké ste použili tam.

BlankMediaGames email adress

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu od roku 2010, vášnivý hráč od roku ´99 a zanietený fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza, ktorý nepohrdne zberateľským predmetom
Sledujte ma:
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site