TrackMania 2 Stadium – dojmy z bety

1 marca, 2013 Marek Jaroš

TrackMania 2 Stadium sa predstavuje v bete, ale už teraz sa nevieme dočkať plnej verzii.

TrackMania patrí k veľmi podareným kúskom. Svedčí o tom aj fakt, že v tejto hre sa usporadúvajú majstrovstvá svet. a dodnes má na svete milióny fanúšikov. Práve začala otvorená beta, ktorú sme si vyskúšali.

Ale dnes tu máme pokračovanie úspešnej hry s podtitulom Stadium. V tejto beta verzii máte k dispozícii 15 tratí v singleplayeri a množstvo serverov z celého sveta. Poďme ale najprv k single hre. Na začiatku máte otvorených 5 tratí, ktoré postupne prechádzate a otvárate tak nové trate, ktorých počet je obmedzený, keďže ide o betu. Trate sú rôznorodé a stretnete sa s asfaltom, hlinou a nesmie chýbať ani tráva. Samozrejme, v hre nebude núdza ani o nepredvídateľné zákruty, skoky a rôzne prekážky, ktorých je na tratiach dostatok. A keď si toto všetko zoberiete do úvahy, máte na zábavu na pár desiatok hodín postarané.

Jazdný model je vlastný sérii TrackMania, prakticky sa nelíši od toho, ktorý sme mohli vidieť v TrackMania Nations. Posun však nastal po grafickej stránke hry. Lepšie tiene, ostrejší obraz, prepracovanejšie autá a budovy. To všetko prispieva k celkovému dojmu, ktorý už teraz je veľmi dobrý.

Keď vás náhodou omrzí hranie tratí, ktoré vám poskytli autori, môžete si vlastnú trať vytvoriť v editore máp. Ak máte chuť a čas, môžete sa s traťou vyhrať do absolútnych detailov a pripraviť tak vašu trať snov plnú zákrut, zrýchlovačov, prekážok a kadejakých otočiek.

[youtube]http://youtu.be/Dr3t5y-ZOwc[/youtube]

A keď už v single vyhráte všetko čo sa dá, prejdete na multiplayer, kde si svoje jazdecké schopnosti budete porovnávať s ostatnými jazdcami zo sveta. Na výber máte z veľkého množstva serverov, kde stretnete veľa dobrých a skúsených jazdcov, od ktorých sa čo to naučíte a svoje jazdecké schopnosti si tak ešte vylepšíte. Ako je zvykom, na serveroch sa striedajú trate, čiže narazíte aj na tie, ktoré singleplayer neponúka a vy tak môžete okúsiť ďalšiu megaporciu zábavy.

TrackMania 2 Stadium má dobrý predpoklad stať sa úspešnou hrou. Ak si udrží kvalitu, ktorou sa prezentovala v otvorenej bete, je viac než isté, že si nájde svojich priaznivcov a bude sa tešiť obľube.

Pre tých, ktorí sa rozhodnú si túto hru predobjednať, ponúkam aj minimálne systémové požiadavky:

  • OS: Windows XP / Vista / 7 / 8
  • Procesor: 1.5 Ghz
  • RAM: 1 GB RAM
  • Grafika: 256 MB, Pixel Shader 2.0 / Intel HD 2000 / Nvidia ION / AMD HD 6310
  • DirectX®: 9.0c
  • Miesto na disku:1 GB miesta

 

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články