Trh prehovoril, Real Racing 3 je úspešný vďaka freemium

18 marca, 2013 Lukáš Kanik

EA tým len potvrdzuje fakt, že mikrotransakcie sú budúcnosť pre mobilné hry. Štatistiky Real Racing hovoria v ich prospech.

Real Racing 3 bol spustený 28. 2. a za necelý mesiac nazbieral štatistiky, za ktoré by sa nemuselo hanbiť žiadne NFS, alebo Forza. Hra totiž vyšla len na Android/iOS ako free-to-play a zaujala hlavne svojou kvalitou grafiky, alebo licencovanými vozmi.

RR 3 je navyše preplnený rôznymi mikrotransakciami a samotné EA ho nazýva „Freemium“ titulom. Napríklad si môžete vylepšiť vozidlo peniazmi nazbieranými v hre, alebo si upgrade kúpiť za peniaze reálne a okamžite.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=yjiYd64NWCw[/youtube]

Viceprezident sociálnych a mobilných hier EA – Nick Earl reagoval slovami „Trh prehovoril“ a s mikrotransakciami mala problém len drvivá menšina hráčov. Narážal tak hlavne na štatistiky, ktoré z Real Racingu za pár týždňov fungovania vyšli a ktoré sú ohromujúce. „Rešpektujeme tých, ktorým sa mikroplatby nepáčia a chápeme ich, ale trh prehovoril. Toto je smer, ktorým sa budú hry uberať.“

EA len nedávno oznámili, že mikrotransakcie budú vo všetkých budúcich mobilných hrách, ktoré vyjdu pod ich značkou. Ponúknu tak možnosti tým, ktorí nemajú toľko trpezlivosti na svoj postup v hre. Hráčom hlavne v Európe mikrotransakcie stále vadia, no pre herné spoločnosti to predstavuje slušný príjem.

A teraz k štatistikám na infografike, Real Racing 3 je No. 1 aplikácia zdarma v iOS App Store v 90 krajinách sveta, každý deň hráči uskutočnia 25 miliónov závodov, doteraz to je už 350 miliónov závodov celkom a každý človek, ktorý má hru nainštalovanú v priemere odohrá 25 minút denne. Uvidíme, ako sa to podpíše na financiách EA na konci fiškálneho obdobia.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články