Trump

Trump viní videohry z násilia pri masovej streľbe

6 augusta, 2019 Marek Jaroš

Trump si nemohol odpustiť podobné komentáre v súvislosti s nedávnymi tragickými udalosťami v USA.

USA majú v poslednej dobe obrovské problémy, čo sa týka masových útokov. Posledné dva otriasli krajinou len pred pár dňami. Bilancia? 2 útoky, dokopy 30 mŕtvych a ďalšie desiatky zranených. Avšak, pri tejto udalosti sa vyrojili politici, ktorí si opäť musia kopnúť do videohier.

Jedným z kritikov je aj americký prezident, Donald Trump. Ten sa vyjadril nasledovne: “Musíme zastaviť glorifikáciu násilia v našej spoločnosti. To zahŕňa aj príšerné a hrozné videohry, ktoré sú už úplne bežné. Dnes je pre problémovú mládež jednoduché sa obklopiť kultúrou, ktorá oslavuje násilie. Musíme to zastaviť.” Následne dodal, že toto násilie pomáha živiť aj internet.

Rovnako sa na adresu hier (hlavne FPS hier) vyjadrujú aj média či iní politici. Dokonca aj na adresu Fortnitu, ktorý sa posledné mesiace teší obrovskej popularite. A to dokonca aj v amerických televíznych programoch.

ESA, americká organizácia zastrešujúca videoherný priemysel v USA, nesúhlasí s Trumpovými slovami na adresu hier. “Viac ako 165 miliónov Američanov si užíva videohry. Tak isto aj miliardy ľudí po celom svete. Napriek tomu, iné spoločnosti v ktorých sa hrajú videohry rovnako horlivo, nezápasia s takou úrovňou násilia ako USA.” Týmto vyjadrením teda ESA dala jasne najavo, čo si o spájaní videohier a násilia v spoločnosti myslí.

Bohužiaľ, takéto negatívne vyjadrenia na stranu hier majú aj priamy ekonomický dopad na vydavateľstvá. Najviac na to doplatilo Take-Two, ktoré vydáva, okrem iného, aj sériu GTA. Tá je známa streľbou, nadávkami a násilím. Akcie tohto vydavateľa klesli o 6.3%. Activision na tom nie je o nič lepšie, ich akcie zaznamenali prepad o 6.1%. Prepad sa týkal viac menej všetkých, veď aj také EA či Zynga zaznamenali prepad okolo 4%.

A čo si myslíte vy? Môžu videohry za násilie v spoločnosti?

Šok! Prehral na turnaji Madden NFL, v živom prenose potom zastrelil 4 ľudí

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Marek Jaroš