Xbox TV Cloud Gaming

Microsoft potvrdil TV stick pre hranie hier cez cloud, pracovný názov Keystone

26 mája, 2022 Lukáš Kanik

Keystone stačí zapojiť do TV.

Microsoft aktuálne pracuje s výrobcami televízorov na aplikácii Game Pass, ktorú si budú môcť stiahnuť majitelia smart televízorov priamo v TV. Tí, ktorí túto možnosť nemajú, si však budú môcť Xbox Game Pass hry zahrať aj vďaka zariadeniu od Microsoftu.

Pre portál WindowsCentral Microsoft priamo potvrdil, že pracuje na TV sticku, ktorý prinesie možnosť cloud hrania kdekoľvek. Pôjde o lacné HDMI zariadenie podobné Chromecastu, teda akýsi puk. Nutné bude samozrejme dostupné WiFi pripojenie.

Produkt nesie pracovný názov Keystone a Microsoft komentoval, v akom stave je jeho uvedeni na trh. Microsoft je vraj zameraný na to, aby zariadenie Keystone bolo v prvom rade cenovo dostupné. Pre ľudí má ísť o možnosť si zahrať Xbox hry kdekoľvek a kedykoľvek, bez potreby konzoly Xbox, ktoré stačí zapojiť do akéhokoľvek monitora alebo televízora.

Firma momentálne finalizuje a prerába možnosti, s ktorými Keystone príde na trh. Ešte stále nie je jasné, či príde s orezaným Windowsom, alebo pobeží na Androide. V prípade, že by obsahovalo okrem Game Pass aplikácie aj obľúbené služby ako Netflix, Spotify alebo Disney+, by mohlo ísť o zaujímavú voľbu pre ľudí bez smart TV.

Fortnite je prvou hrou zdarma v Xbox Cloud Gaming na iOS, Android aj PC

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.