Tvorca Minecraftu nedokáže vytvoriť veľkú hru, zahrajte si Drop

29 apríla, 2013 Lukáš Kanik

Markus Notch Persson vypustil malú browserovku Drop, ale veľkú hru spraviť nemôže.

Drop je vlastne Super Hexagon, namiesto myšky však musíte stláčať písmenká na klávesnici. Uspejú preto hlavne tí, ktorí ovládajú prstoklad. Drop si môžete zahrať priamo v prehliadači, beží na Unity.

Notch však niekoľko dní dozadu objasňoval svoju situáciu, uviedol dôvody, prečo už nedokáže vytvoriť tak dobrú hru akou je Minecraft. A vraj to nie je preto, že by mal milióny na zabezpečenie života do konca života.

Je jasné, že úspech Minecraftu pôjde zopakovať len ťažko (viac ako 20 miliónov predaných kusov) ale Markus si myslí, že novú hru, rovnako dobrú nemôže vytvoriť preto, že je pod dohľadom. „Začínam z toho pociťovať akýsi blok…S Minecraftom to bolo ľahšie, nikto nevedel kto som. Teraz uvediem nejaký nápad a milióny ľudí sa ním začnú zaoberať. Je tu konflikt medzi tým, čo ma teší a čo robím rád a celým svetom, ktorý ma sleduje. Neviem ako ten pocit vypnúť,“ komentuje Notch.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EgPyZ7eAv4U[/youtube]

A tu sa tak nejak otvárajú brány konšpirácie. Notch vyzerá, akoby bol jedným z tých, ktorí ukradli nápad, vytvoril hru založenú na úplne neznámych predchodcoch (áno, Minecraft v jednoduchej podobe tu bol dávno pred ním), pretlačil ju verejnosti a doplnil veci, ktoré ľudia tak milujú. V skutočnosti však nedokáže vytvoriť nič, čo by stálo za zmienku a najnovšia hra Mojangu – 0x10c je v skutočnosti len pár polygonov, ktoré dokáže aj neskúsený dizajnér vytvoriť behom niekoľkých minút (ešte aj model Soldiera pochádza z Team Fortress 2). Alebo sa z nového projektu vykľuje rovnako ambiciózna hra?

Možno to nie je blok verejnosti, ale neschopnosť vytvoriť nápaditú hru. Však celé štúdio Mojang je už za vodou, Minecraft za minulý rok pridal do pokladničky 100 miliónov dolárov.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články