Tvorcovia Mafie 3 – Hangar 13, otvárajú nové štúdio

Na novej AAA hre pre 2K Games tak budú pracovať štyri štúdiá.

Mafia 3 nezožala medzi kritikmi veľký úspech a tak koncept novej Mafie bol hodený do koša. Už v roku 2017 existovali v štúdiách Hangar 13 návrhy na Mafiu IV, ktorá sa mala odohrávať v meste hriechu, v Las Vegas. V tom istom čase vývojári pracovali na novej značke, s kódovým označením Rhapsody. Malo ísť o špiónsku akčnú hru z prostredia Berlína v 80-tych rokov. Mala pripomínať filmy Kingsman, neskôr sa však jej koncept zmenil natoľko, že aj tento nápad bol pravdepodobne uložený k ľadu.

2K Games má aj napriek tomu v štúdiu Hangar 13 vo vývoji jeden AAA titul. Zrejme pôjde o niečo veľké, pretože k pobočkám v Brne, Prahe v Čechách a k pobočke Novato v Kalifornii, sa pripája nová pobočka v Brightone. Britský Hangar 13 bude riadiť Nick Banes, v hernom priemysle má 25 ročné skúsenosti.

Čo za projekt to bude sme sa ale nedozvedeli, Hangar 13 malo v inkubátore ešte niekoľko menších nápadov na nové hry. Štyri štúdiá sú ale dôkazom toho, že nová hra bude ešte väčšia, ako Mafia 3.

Mafia 3 bola najpredávanejšou hrou v sérii za prvý týždeň, predávala sa o polovicu lepšie ako dvojka. Take-Two za prvý týždeň vyviezlo cez 4 milióny kusov a išlo o najlepšie predávanú hru 2K Games. V hodnoteniach si však odniesla len 62% a užívateľské hodnotenia PC verzie zastali len na hodnote 3.5/10.

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu od roku 2010, vášnivý hráč od roku ´99 a zanietený fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza, ktorý nepohrdne zberateľským predmetom
Sledujte ma:
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site