Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Týpek dosiahol cez 4000 FPS v CSGO

V hre vďaka tomu aj chodil rýchlejšie.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
high-FPS-in-csgo

Procesor za 700 eur, grafická karta za 2000 eur, pár zmien cez konzolu a CS:GO môžete dosiahnuť tisícky FPS. Práve o to sa pokúsil YouTuber 3kliksphilip, ktorý prekročil limity ľudstva a v CS:GO nameral 4,486 FPS.

Ako sa mu to podarilo a čo všetko to spôsobilo? V prvom rade povypínal všetko nepotrebné cez konzolu v hre a vypol aj herný FPS limit. Na mapách CS:GO tak dosahoval okolo 1000 FPS a vtedy sa začala hra správať čudne.

Pri 1000 FPS totiž behal rýchlejšie, ako pri "tradičných" 144 FPS. Keď však začal behať ešte rýchlejšie, hra to začala kompenzovať tým, že ho teleportovala každú chvíľku o kúsok späť. Najvyššie FPS sa mu však podarilo namerať len v rohu špecifickej mapy, ktorá má najmenej objektov.

Zdá sa však, že grafická karta RTX 4090 by toho dosiahla ešte viac, ale práve procesor narazil na svoje limity.

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články