Rex Sterling Abandoned

Týpek streamoval 74 hodín vkuse, aby si pozrel 7 sekundový trailer Abandoned

16 augusta, 2021 Lukáš Kanik

Vývojári Blue Box Game Studios so všetkými vydr*ali.

Sony a Blue Box Game Studios tento rok na jar oznámili novú hru Abandoned. Abandoned má byť cinematic FPS horor, zasadený do vysoko detailného open-world prostredia lesov s realistickým prístupom k survivalu. Hlavným hrdinom je Jason Longfield, ktorý sa zobudí v lese po tom, čo ho uniesli. Hlavným cieľom je z lesa uniknúť.

Mesiace však toto štúdio, ale aj jeho zakladateľ Hasan Kahraman, tesovali svoju hru takým štýlom, že si všetci myslia, že ide o nový Silent Hill, alebo inú hru Hidea Kojimu. Blue Box totiž fanúšikom podsúva rôzne stopy, útržky a detaily, na ktoré sa viaže meno Kojima ale aj séria Silent Hill, ba dokonca Metal Gear Solid.

Už minulý mesiac mala byť na PS5 spustená „Real Time Experince App“ tohto štúdia, vďaka ktorej si hráči môžu vychutnať trailery renderované v real-time, bez kompresie videa.

Prečítaj si aj:
Hernú konzolu vlastní polovica amerických domácností

Dátum spustenia aplikácie bol neskôr odložený na 10.8.2021 na presnú hodinu 21:00 nášho času. Mnoho streamerov preto spustilo svoj stream v tomto čase s očakávaním, že sa konečne dozvedia, či ide o hru Hidea Kojimu, alebo je to niečo úplne iné.

Týpek streamoval 74 hodín, potom nasledovalo sklamanie

Twitch streamer Rex Sterling streamoval tento moment tiež. Tesne pred spustením aplikácie však štúdio na Twitteri oznámilo, že má technické problémy a hráči si budú musieť na update aplikácie počkať.

Ani po niekoľkých hodinách sa technický problém nepodarilo vyriešiť a dátum spustenia „experience“ aplikácie sa odložil na neurčito. Trvalo až tri dni, dokým sa to vývojárom podarilo rozbehať a celé tri dni streamoval aj Rex Sterling, non-stop.

Po 74 hodinách streamovania bola aplikácia konečne aktualizovaná a hráči si tak mohli vychutnať Abandoned experience. Akurát že v appke bol len jeden trailer, ten istý trailer, ktorý štúdio zverejnilo na Twitteri už pár dní predtým. Ten trailer má sedem sekúnd.

U Sterlinga, ale aj tisícov hráčov na celom svete nasledovalo obrovské sklamanie, pretože autori nie len že odložili aplikáciu, potom ju nevedeli rozbehať, ale nakoniec všetkých vytrollovalo aj 7-sekundovým videom, ktoré bolo na nete už niekoľko dní.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.