Posledná epizóda

CH Podcast #46 - The Game Awards 2022, Need for Speed Unbound, Xbox zdražuje, Vianoce v redakcii

17. December 2022

Opäť je tu nová epizóda vášho obľúbeného CentrumHer Podcastu! Dnes s malou zmenou, kedy sa vám namiesto Veroniky prihovára Dominik!

Podcastu dominuje téma The Game Awards 2022. Išlo o najväčšiu videohernú akciu roka a preto je len logické, že sme jej venovali toľko času.

Neobišli sme však ani nové Need for Speed Unbound, ktoré si Dominik a Lukáš zahrali, takže sa mali o čom rozprávať. 

Zastavili sme sa aj pri zdražovaní hier pre Xbox. A ako inak, táto debata sa zvrhla na dišputu o Xbox Game Passe (už zase ?)

Týpek v Escape From Tarkov zabil vývojára, okamžite dostal ban

Jeho účet dokonca zresetovali.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

04. December 2022

Escape-From-Tarkov-Screenshot

Escape From Tarkov je extrémne hardcore FPS simulátor, ktorý si zakladá na mesiacoch budovania postavy, skillu a vybavenia, dokým nie sú servery znovu resetované pre nový patch. Dostať ban v takejto časovo náročnej hre nie je sranda, o to viac, ak je tento ban udelený neprávom. 

Presne to sa stalo týpkovi s nickom "survaeld" ktorému sa v hre podarilo zabiť jedného z vývojárov hry Escape From Tarkov. Hral totiž s kamošom, ktorý zabil jedného z vývojárov a survaeld zabil druhého. Po tomto kille však dostal ban a jeho postava bola zresetovaná. O bane dostal aj správu mailom, ban bol udelený vraj za cheatovanie. 

Svoj príbeh zazdieľal na reddite, kde sa jeho príspevok stal najsledovanejším za posledný týždeň. K svojim tvrdeniam podložil aj videá, fotky mailu a zjavnú evidenciu, že necheatoval. Kauzy sa chytili aj ostatní hráči a YouTuberi. Napríklad Jake Lucky to pekne sumarizuje v krátkom videu: 

Medzičasom bol hráč odbanovaný, ale jeho postava je stále resetovaná. Ani po kontaktovaní vývojárov sa k svojmu progresu zatiaľ nedostal. 

Tip: Lajkni našu stránku na Facebooku, prinášame tam denne kopec zaujímavostí 

Mnoho hráčov toto správanie vývojárov odcudzuje, keďže cez bany si len dokazujú moc. Pravdepodobne nevyhodnotili situáciu, že niekto môže byť v hre lepší ako oni. Kauze sa venoval aj YouTuber Onepeg. 

Titulný obrázok Youtube videa

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články