Ubisoft hacknutý, zmente si heslá

2 júla, 2013 Lukáš Kanik

Jedna z oficiálnych stránok Ubisoftu bola hacknutá a Ubisoft v oficiálnej správe odporúča zmeniť si heslá na svojich Uplay kontách.

Aby som tému zbytočne nenaťahoval, zavesím vám tu oficiálnu správu Ubisoftu, ktorý z toho nerobí veľké drahoty, napokon žiadne citlivé dáta na účtoch Uplay ani nie sú uložené.

A to, že veľké spoločnosti sú terčom útokov nie je žiadna novinka, spomenieme si na obrovský break bezpečnosti v SONY systéme, kde bola služba PlayStation mimo prevádzky viac ako mesiac.

Práve sme zistili, že jeden z našich webov bol zneužitý pre získanie neoprávneného prístupu k niektorým našim online systémom. Okamžite sme podnikli kroky k zamedzeniu prístupu a začali sme situáciu dôkladne vyšetrovať s príslušnými orgánmi, vnútornými aj vonkajšími odborníkmi a spustili sme obnovenie integrity všetkých napadnutých systémov.

Počas tohto procesu sme sa dozvedeli, že z našej databázy boli sprístupnené údaje o účtoch, vrátane mena, emailovej adresy a hesla. Žiadne osobné platobné informácie nie sú spojené s Ubisoftom, čo znamená že informácie o debetných/kreditných kartách sú mimo tohto narušenia. Z opatrnosti odporúčame užívateľom si zmeniť svoje heslá. Úprimne sa ospravedlňujeme za prípadné nepríjemnosti a ďakujeme za pochopenie.“

 

 

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články