Ubisoft sa ospravedlnil za homofóbne graffiti v The Division 2

The Division 2 Faggot

Fakt sa ľudia urazili kvôli tomuto?

Toto je už fakt smiešne. Hráči v The Division 2 našli množstvo preklepov, alebo vtipných odkazov vo svete hry. Jedným z netradičných easter eggov je aj obrovské graffiti policajta, ktorý sa napcháva šiškou. Graffiti je na jednej z budov v hre a hráčov zaujal konkrétny detail. Na odzanku policajta je totiž vyrazené FA6607. Z diaľky to pripomína slovo FAGGOT čo v preklade znamená teploš. čo u niektorých jedincov mohlo vyvolať obavy z toho, že vývojári v Ubisofte sú homofóbni a uťahujú si z teplošov.

Ubisoft sa k tomu oficiálne vyjadril a verejne sa ospravedlnil: “Dostalo sa k nám, že konkrétny street art v hre The Division 2 obsahuje urážlivý obsah. Obrázok sme z hry zmazali patchom, ktorý bol vydaný v Utorok, 11.4.”

“Ospravedlňujeme sa, že tento obrázok prešiel našimi kontrolami obsahu a práve ich prehodnocujeme, aby sme sa vyhli podobným situáciám v budúcnosti.”

Nad niečim takým nám v redakcii len ostáva rozum stáť. Na jednej strane tu máme vývojárov, ktorí sa neboja do hier dať nacistov, na strane druhej tu sú vývojári, ktorí sa ospravedlňujú za značku FA6607 na graffiti. Na graffiti v hre. V hernom priemysle to nie je nič nové, už sme písali o mnohých situáciách, po ktorých sa museli vývojári ospravdelniť, ale aj napríklad taký PewDiePie, ktorý na twitchi povedal slovo “nigga.”

BTW, obrázok je priama referencia na hudobný album Black Flag z roku 1981.

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site