Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Ubisoft je najviac nenávidené herné štúdio na svete

Aspoň podľa výskumu, ktorý prebiehal na Twitteri.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik
ubisoft logo

Webstránka Rave Reviews podnikla zaujímavý výskum. S použitím nástrojov SentriStrength analyzovali viac ako milión Tweetov spojených s rôznymi svetovými značkami a vyhodnotili, či ide o negatívny, alebo pozitívny postoj. Tweety priradili krajinám a tak vznikol zoznam najviac nenávidených firiem na svete.

Výpovednú hodnotu tohto "prieskumu" však treba brať s rezervou. Ono totiž ľudia všeobecne vyjadrujú názor skôr k negatívnym veciam, ako k pozitívnym. O to viac to platí o Twitteri, kedy sa pod jedno vyjadrenie firmy môže nazbierať aj niekoľko stoviek, či tisícov negatívnych komentárov.

Z herných firiem najhoršie dopadol Ubisoft

Ubisoft dominoval v celej Európe a tiež v Rusku aj Brazílii. Túto značku podľa Tweetov nenávidí najviac, až 23 vyhodnotených krajín sveta. Patrí medzi ne aj Česká republika, Ubisoft tam má podiel negatívnych komentárov až 54,55%. V Poľsku to je 57% a v Maďarsku 78%. Slováci Twitter nepoužívajú, takže nebolo čo vyhodnocovať.

Far Cry 6 čeština CZ titulky

Prečo Ubisoft neprinesie češtinu do Far Cry 6

V Amerike však prekvapivo vedie spoločnosť Game Freak, ktorá vyvíja a distribuuje hry Pokémon. V Kanade je podiel nenávisti tejto firmy až 100% (wtf Kanada?) a v Amerike je to 95,68%. Mexičania nenávidia najviac Activision. Capcom je celosvetovo po Ubisofte druhá najmenej populárna firma.

Nintendo nemá rada len jedna krajina - Nórsko, s podielom 54,55% negatívnych ohlasov. Celý report, vrátane popularity veľkých spotrebiteľských značiek nájdete na stránke Rave Reviews.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik Hviezda

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články