Far Cry 6

Ubisoft posiela hráčom maily, aby hrali Far Cry 6 viac

27 októbra, 2021 Lukáš Kanik

Prišli na ďalší spôsob, ako hráčov udržať pri hre dlhšie.

Dnes vychádza veľa hier. Až príliš veľa. A tým, že sú v PS Plus, Game Passe a zdarma na Epicu, ľudia ich majú viac, než kedykoľvek predtým. Deň je príliš krátky na to, aby človek chodil aj do roboty, do školy, staral sa o deti a potom ešte aj dohral niekoľko hier.

O to väčší problém je s Ubisoft hrami, ktoré na dohratie potrebujú niekoľko desiatok hodín. Či už AC, The Division, Ghost Recon či Far Cry, Ubisoft ponúka obrovské svety plné kadejakých otáznikov a misií.

Pri Far Cry 6 prišli na novú taktiku, ako hráča nalákať späť do hry aj po desiatkach hodín. Pretože čím dlhšie budú hráči v hre, tým častejšie im Ubisoft môže núkať mikrotransakcie a poplatky, aj keď je to singleplayer hra.

Ubisoft posiela hráčom Far Cry 6 mail so štatistikami hrania, s počtom odohraných hodín a zabitých nepriateľov. To všetko dopĺňa obrovský nápis „Určite to dokážeš aj lepšie“ čím sa prakticky posmieva hráčom za ich doterajší výkon. V predmete mailu je odkaz od El Presidente: „Sklamal si ma, ****.“ Takýto email dostali aj tí, ktorí nahrali cez 33 hodín, čo nie je málo.

Či tento motivačný mail nakopne hráčov, aby sa vrátili do Far Cry 6 je otázne. Spýtame sa Veroniky, ktorá nový Far Cry zrecenzovala so známkou 8.7/10.

Far Cry 6 – Recenzia

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.