Ubisoft

Ubisoft hlási rekordné príjmy, Xbox platforma rastie

11 mája, 2021 Lukáš Kanik

Finančné výsledky Ubisoftu za posledný rok.

Už aj francúzsky vydavateľ zverejnil čísla, ako sa mu darilo v uplynulom obchodnom roku, ktorý skončil 31.3.2021. Za tento obchodný rok si v hrubom pripísal 2,24 miliardy eur, čo je až o 46% viac, ako za rovnaké obdobie pred rokom.

Digitálne Ubisoft zarobil až 72%, čo je o 27,6% viac ako pred rokom. Môžu za to najmä zatvorené kamenné predajne a pandemické obmedzenia v roku 2020 a 2021. Z 1,6 miliardy digitálnych príjmov tvorí až 829 miliónov predaj hier a 780 miliónov mikrotransakcie a DLC.

Z dokumentov vieme, aké platformy Ubisoftu zarábali najviac. PlayStation zarobil až 33% zo všetkých ziskov, čo je mierny nárast oproti predchádzajúcemu roku, kedy PlayStation zarobil 30%. Výrazne rastie Xbox, ktorý pre Ubisoft zarobil až 21% všetkých príjmov, oproti 16% pred rokom.

PC platforma mierne poklesla z 28% na 23% a Nintendo Switch narástol z 9% na 11%. Mobilné hry a ich mikrotransakcie tvoria len 8% príjmov Ubisoftu za posledný rok.

Ubisoft Platform Sales

Ubisoft sa podelil aj s číslami hráčov. Dokopy má na všetkých platformách 141 miliónov unikátnych hráčov, čo je o 20% viac ako pred rokom. The Division dosiahol 40 miliónov unikátnych hráčov.

Príjmy zo značky Assassin’s Creed narástli o 50% oproti predchádzajúcemu roku. Najviac za celú históriu tejto série.

Ubisoft má okrem hier Far Cry 6 a Rainbow Six Parasite v príprave niekoľko ďalších hier pre ďalekú budúcnosť. Sú nimi Avatar, Beyond Good & Evil 2, Riders Republic, Skull & Bones ale aj Star Wars na engine The Division.

Nová Star Wars hra vo vývoji, pracujú na nej v Ubisoft Massive

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Lukáš Kanik
Sledujte ma: