Watch Dogs Legion

Ubisoft varuje pred falošnými recenziami Watch Dogs

18 mája, 2014 Lukáš Kanik

Prvá „recenzia“ Watch Dogs je vonku a nie je práve podľa očakávaní. Ubisoft varuje. 

A my, ako investigatívni novinári (pche, konkurencia) sa vám budeme snažiť toto celé objasniť. Pôjdeme pekne poporiadku, pretože máme čo doháňať.

Včera sa na webe wccftech.com objavila prvá recenzia Watch_Dogs. Recenzent s menom Ali Naqi mu dal 7,2/10 a popísal nie len singleplayer, ale aj multiplayer, ktorý označil za repetitívny. Recenzia sa objavila na všetkých weboch a dnes sa ku nej vyjadril aj Ubisoft týmto tweetom: „Hackeri sa pokúsili preniknúť do nášho systému a postujú falošné recenzie Watch Dogs. Všetky platné recenzie sa objavia 27. Mája.“

Ono je to trošku blbé, že niekto vydá trochu negatívnu recenziu na novú hru a vývojár túto recenziu dementuje ako falošnú, ale napokon je tu pár dôkazov o tom, že táto recenzia je skutočne falošná.

Recenzia totiž údajne pochádza z Xbox One, ale Xbox One verziu Watch Dogs podľa tejto trackovacej stránky vlastnia len dvaja ľudia. Prvý z nich podľa achievementov hru hral od 4. Mája, ten druhý len od 16. Mája, čo je len deň pred vydaním recenzie a odohrať a vydať recenziu za pár hodín je nemožné, prvý z hráčov Watch Dogs totiž odohral len 11%. Navyše, ak redaktor WCCFTech hral aj multiplayer, nemal kde, keďže servery sú zatiaľ vypnuté.

Ďalšia otázka je, prečo neukázali z hry viac, keď vraj vlastnia kópiu. Za posledné tri dni vypustili len 3 vlastné články o Watch Dogs s dvoma videami, všetky ostatné články, vrátane videí, screenshotov a ďalšieho obsahu prevzali z iných stránok (tie neboli dokonca fotené z Xbox One verzie). A napokon, vo videu z ich stránok sa 5 minút snaží odpáliť čerpaciu stanicu a nič iné neukázal. V jeho portfóliu recenzií sú asi 3 recenzie od začiatku roka.

Samotná recenzia a všetko info vyzerajú asi tak, že chlapík si pozrel videá z bety (ktoré niekto iný nahral na internet) a prečítal pár vecí, z čoho napokon zostavil recenziu na prilákanie pozornosti. A podarilo sa mu to…za čo ho ale od Ubisoftu čaká zaradenie do Blacklistu, pravdepodobný Ban a stiahnutie všetkých videí. Takže videá, ktoré sme tu zavesili už o pár hodín nemusíte vidieť. Je ale samozrejmé, že sa hra dostala do rúk hráčom už teraz, ako titulný obrázok k článku je fotka PS3 verzie z Brazílie. V deň vydania ale hru čaká Day 1 patch.

Čo si o tom myslíte? Dajte vedieť do komentárov pod článkom.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.