Ubisoft vydal offline patch pro hru Tom Clancy’s H.A.W.X 2

19 februára, 2013 DF

Ubisoft po letech konečně odstranil always-on ochranu této letecké arkády.

Na tom by za normálních okolností nebylo nic zvláštního, jelikož Ubisoft svou nepopulární always-online DRM postupně odstraňuje u všech svých titulů. Jenže případ H.A.W.X 2 je z určitého pohledu výjimečný.

Hra vyšla na podzim roku 2009 a od té doby její ochrana nikdy nebyla prolomena crackem. Tak se z tohoto titulu, jehož novinářské hodnocení se na serveru Metacritics drží na mírně nadprůměrných hodnotách (čtenáři hru rozcupovali, přičemž nelze odhadnout, na kolik se na výsledném skóre podíleli zoufalí piráti) stal epitaf necracknutelné hry, která zůstane nepokořena až do doby, než sám Ubisoft vydá offline patch, což se stalo právě v těchto dnech.

V kuloárech se léta spekulovalo, že velké pirátské skupiny (tzv. scene groups) byly Ubisoftem zaplaceny, aby hru nechaly takříkajíc na pokoji, jiné hlasy zase tvrdí, že nikdo nechtěl plýtvat časem na tuto hru, když o pouhý měsíc později vyšel kritikou i hráči vysoce oceňovaný druhý díl populárního simulátoru zabijáka Assassin’s Creed, jehož cracknutí dalo „scéně“ také pořádně zabrat.

[youtube]http://youtu.be/L-09_VEKA3E&hd=1[/youtube]

 

Ať už to bylo jakkoliv, H.A.W.X 2 jako jedna z mála her vydržela, a ačkoliv by si v Ubisoftu nejspíše přáli, aby cracknuta byla ona místo AC II (což by se do celkových zisků nejspíše promítlo krapítek znatelněji), musíme smeknout.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.