Ubisoft vykopol stvoriteľa Assassin´s Creed série

8 mája, 2013 Lukáš Kanik

A to doslova, Patrice Desilets bol vyhodený z budovy Ubisoftu dvomi ochrankármi. 

Ubisoft prepustil dizajnéra prvých dvoch Assassin´s Creed hier a to osobne. Stalo sa tak po nezhodách a rozdielnych víziách o značke, ktoré sa nezhodujú na oboch stranách. Ubisoft plánuje so značkou niečo, čo Desilets nechcel spraviť, alebo naopak.

Desilets poslal svoje oficiálne vyjadrenie k situácii:

„Na vzdory všetkým vyhláseniam dnes ráno, toto ráno Ubisoft ukončil moju činnosť. Bol som o tomto ukončení informovaný osobne, dostal som výpovedný list a okamžite som bol vyvedený z budovy dvoma ochrankármi bez toho, aby som sa rozlúčil so svojim tímom a aby som si pobalil svoje veci. 

Nebolo to moje rozhodnutie.

Konanie Ubisoftu je nepodložené a neopodstatnené. Mám v úmysle s Ubisoftom bojovať za svoje práva, za môj tím a moju hru.“

Toto nie je prvý krát, čo Patrice Desilets opustil Ubisoft, ale minule to bolo z vlastnej vôle. V roku 2010 odišiel z Ubisoftu do THQ Montreal, kde pracoval na novej hre s názvom 1666. Ubisoft však THQ Montreal odkúpil po vyhlásení bankrotu v Januári tohto roku a prijal tým 170 zamestnancov vrátane Desiletsa.

Toto bude mať určite dohru a Desilets sa možno podelí o praktiky, ktoré v Ubisofte vládnu nad zamestnancami. Je nám už teraz jasné, že Assassin´s Creed značka je najväčšia dojná krava tohto francúzskeho vydavateľa.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články