Xbox PlayStation

Ukrajina oficiálne požiadala Xbox a PlayStation o zablokovanie účtov Ruska a Bieloruska

2 marca, 2022 Lukáš Kanik

Žiadosť podal vicepremiér Mykhailo Fedorov.

Niektoré herné firmy už vyjadrili postoj k vojne na Ukrajine. Venovali časť svojich príjmov na humanitárnu pomoc, vyhlásili zbierky a verejne odsúdili konanie Ruska. Tie najväčšie však stále mlčia a robia si ďalej svoj biznis, akoby sa nič nedialo.

Viceminister Ukrajiny, Mykhailo Fedorov oficiálnym úradným listom požiadal herné spoločnosti, aby zastavili akúkoľvek podporu pre Rusko a Bielorusko, aby vypli všetky účty z týchto krajín. List bol rovnako adresovaný všetkým e-sportovým organizáciám, aby prerušili všetky podujatia a eventy v týchto krajinách.

Fedorov tento otvorený list adresoval konkrétne firmám Microsoft a Sony prostredníctvom Twitteru. Tie totiž aj v Rusku prevádzkujú dátové centrá a obchodujú so svojimi produktami. Rovnako veľkým distribútorom hier do Ruska je Steam.

Športové organizácie už svoj postoj vyjadrili. Ruským, v mnohých prípadoch aj Bieloruským športovcom zakázali účasť na významných športových podujatiach a odmietajú organizáciu súťaží na území Ruskej federácie.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.