Posledná epizóda

CH Podcast #49 - Hrali sme Resident Evil 4, Diablo 4, ChatGPT a budúcnosť NPC postáv

25. Marec 2023

V najnovšej epizóde nášho ⁠CentrumHer ⁠Podcastu nám Lukáš podrobne opísal svoje pocity z hrania novinky Resident Evil 4. A taktiež sa dozviete, koľko musel čakať v rade na nové Diablo 4. Ale aj to, čo naň hovorí, pochopiteľne.

Ďalej sme sa rozprávali o ChatGPT a budúcnosti NPC postáv, ktoré by vďaka nemu nemuseli byť len polomŕtvou kulisou herného sveta. A predostreli sme aj pár pomerne zaujímavých konceptov, ako by vývojári mohli túto AI zaviesť do hier.

Na koniec sme si vyhodnotili náš veľký prieskum, ktorý sme v posledných pár dňoch robili medzi vami, našimi poslucháčmi a čitateľmi.

Unikla alpha verzia Horizon Forbidden West s debugovým Decima Enginom

Moderi sa môžu hrabať v starej verzii hry

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik Lukáš Kanik

30. December 2022

Horizon Forbidden West screenshot 1

Hoci herných noviniek je pomedzi sviatky menej, občas sa zaujívamá správa objaví aj na moderskej scéne. Tento krát sa na internet dostala neverejná alpha verzia hry Horizon Forbidden West, ktorú mali možnosť testovať testeri na home-office počas lockdownu v roku 2020.

Verzia, ktorá sa dostala na internet obsahuje aj debugové nástroje Decima Enginu, ktoré sa dajú aktivovať stláčaním niekoľkých tlačidiel na ovládači. Ide o vtedy rozpracovanú verziu hry, ktorá mala ešte dva roky od dokončenia. 

Hoci pre nás, bežných smrteľníkov to nič neznamená, moderi sa vďaka tejto verzii môžu lepšie zoznámiť s Decima Enginom a vytvoriť kvalitnejšie módy pre PC verziu hry Horizon Forbidden West, ak niekedy vyjde. Naopak, skúsenosti môžu využiť aj v iných hrách, ktoré Decima Engine využívajú, napríklad Horizon Zero Dawn, či Death Stranding. 

Všetko o hre Horizon Forbidden West nájdete na našej karte hry

8aabd74e780f22ecfd1fa58aa65f652fae46133b

Aloy sa v novom Horizon Forbidden West DLC pozrie do Hollywoodu

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Profilový obrázok autora článku - Lukáš Kanik

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza

Zobraziť komentáre (0)

Komentáre

Na pridávanie komentárov musíš byť prihlásený

Súvisiace články