PlayStation 5 Design White Top

Unikol na internet dátum vydania Playstation 5?

10 septembra, 2020 Marek Jaroš

Potvrdzovalo by to nedávne špekulácie o tom, že Playstation 5 vyjde v polovici Novembra.

Hoci Microsoft plánoval oznámenie ceny a dátumu vydania pre Xbox Series X až na budúci týždeň, leaky pri Xbox Series S ho prinútili konať. A veru, redmondský gigant to zvládol ukážkovo. Vďaka tomu vieme, že Series S bude stáť 299€, zatiaľ čo Series X 499€. Obe vyjdú 10. Novembra.

Avšak, kde je Sony a ich ohlásenie ceny a dátumu vydania pre Playstation 5? Nevedno. Japonci mlčia. V podstate celé ich uvádzanie Playstation 5 je veľmi tiché. Minimum informácií, všetko si poriadne strážia. Avšak, Amazon už taký pozorný nie je. Ani v UK, ani v Japonsku.

Na stránkach Amazonu UK sa objavilo príslušenstvo pre Playstation 5, pri ktorom svieti dátum vydania 19. November. O japonskom Amazone informoval miestny web Gizmodo, ktorý ponúka screenshot ako dôkaz. Tam zas ponúkajú PS5 príslušenstvo s tým, že do predaja ide 20. Novembra.

Tak či onak, špekuluje sa o tom, že Sony uvedie konzolu do predaja rovnakým spôsobom, ako pri Playstation 4. Najprv by šla Amerika a o dva týždne neskôr potom zbytok sveta. Avšak, pokiaľ nemáme oficiálne informácie od Sony, sú to len špekulácie.

Rumor: Sony si pre Playstation 5 zabezpečilo veľkú porciu exkluzívneho obsahu

Marek Jaroš