Unity Photoreal Enemies Demo

Unity engine predviedol nové fotorealistické demo

22 marca, 2022 Lukáš Kanik

Charakter na nerozoznanie od reality.

Unity sa rok od roku zlepšuje a zapracuváva do enginu najnovšie technológie. Svoj pokrok prezentuje v krátkych demo videách, tento krát v snímke s názvom Enemies.

Enemies je zamerané na prezentáciu realistickej postavy, ktorá vznikla vďaka sade nástrojov Digital Human. Unity čoskoro v novej verzii uvoľní úplne novú technológiu pre vlasy, vďaka ktorej môže byť renderovaný každý jeden pramienok vlasov. Unity teraz zvláda realisticky renderovať aj oči, jemné vrásky, či tok krvi pod kožou počas rôznych pohybov mimiky.

Nová verzia Unity tiež dostane vylepšenia v screen space global illumination, HDRP, aktualizovali aj real-time raytracing odrazov či Nvidia DSLL. Demo vďaka tomu beží v 4K rozlíšení a v real-time, priamo v editore.

Hoci drvivá väčšina herných vývojárov pracujúcich s Unity tieto technológie nevyužijú, Unity poslúži aj grafikom pri tvorbe reklám, spotov a CGI trailerov. Práve to je cieľom týchto fotorealistických technológií, preraziť aj v Hollywoode. Taký Unreal Engine sa okrem hier využíva práve aj na točenie filmov a reklám, napríklad seriálu The Mandalorian.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články