Unity engine znovu predvádza svoje schopnosti v novom deme

Takto úžasne by mohli vyzerať lesné prostredia v hrách. 

Unity Engine tím každoročne vydáva nové technické demo, v ktorom prezentujú schopnosti svojho enginu. V minulosti sme tak videli tech demo na Blacksmitha alebo demo s robotom Adam. Dnes tu máme ďalšie tech demo, znovu beží v real-time (nie je predrenderované) a ide hlavne o scény v lese. Tím dokonca toto demo vydá ako krátku hru, walking experience.

V reálnom vývoji hier je síce možné dosiahnuť skutočne kvalitné prostredia a niekoľkým hrám sa to darí. Napríklad hry bežiace na Frostbite Engine (Battlefield 1 či SW: Battlefront) vyzerajú v lesnom prostredí absolútne úžasne, avšak je niekoľko dôvodov, preto rovnakú kvalitu nevidíme vo viacerých hrách, keď Enginy sú schopné už dávno vykúzliť fotorealistické scény.

Hlavným dôvodom je však čas a čas sú peniaze. Na vytvorenie detailnej scény je nutné zamestnať množstvo ľudí a pri náročnom vývoji hry nie je rozumné, aby sa grafici venovali konkrétnej scéne a už vôbec nie v hrách s otvoreným svetom. Avšak vývojári z DICE majú preto tak kvalitné prírodné scény, pretože nástroj Frostbite im dovoľuje ich vytvoriť extrémne rýchlo, ako môžete vidieť na tomto videu.

Nižšie si môžete pozrieť video od Unity, čoskoro by sme sa mali dočkať vydania aj hrateľnej verzie.

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu od roku 2010, vášnivý hráč od roku ´99 a zanietený fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza, ktorý nepohrdne zberateľským predmetom
Sledujte ma:
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Napíš komentár

Musíš byť prihlásený pre napísanie komentára.

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site