Unity predvádza nové tech demo, s fotorealistickým človekom

Heretic Unity

Unity okrem RTX, alebo fyziky na GDC predvádza aj fotorealitické tváre.

Spoločnosť Unity prišla na konferenciu GDC 2019 s aktualizáciou svojho enginu, ktorá bude dostupná najbližšie obdobie pre všetkých vývojárov. Tech demo Heretic predvádza riešenie pre fotorealistické spracovanie človeka. Ide o prvý pokus tejto firmy, dosiahnuť kvalitu na nerozoznanie od fotografie.

Demo beží v real-time v 30fps pri rozlíšení 1440p na “bežnom spotrebiteľskom PC.” Presné špecifikácie tohto počítača nepoznáme, ale demo vyzerá fantasticky. Demo využíva nový HDR Pipeline, vďaka ktorému nasvietenie scén vyzerá podobne, ako vo filmoch. HDPR renderer sa stará o atmosferické svetlá, tiene vysokej kvality, volumetrické efekty, odrazy, pokročilé materiály a podobne. O filmovú kvalitu dema sa postarali aj známe efekty, ktoré autori často využívajú v hrách, aj vo filmoch. Ide o efekty rozmazania pohybu, bloom, hĺbka poľa, filmový šum, gradovanie farieb a Panini projekcia.

V Unity chceli demom ale dokázať, že sú schopní vyrenderovať fotorealitické tváre v real time. Využili pri tom komerčné nástroje ako Infinite Realities pre skenovanie vo vysokom rozlíšení, Russian 3D Scanner pre spracovanie dát a Snappers pre rigovanie svalov na tvári. Výsledkom je detailný sken tváre s 3D anomáliami na povrchu, teda vráskami, pórmi a podobne. 3D objekty ako obočie, mihalnice a fúzy boli pridané na model dodatočne.

Vývojári budú môcť využívať tieto nástroje už vo verzii Unity 2019.1 beta. Staršie tech demá si môžete pozrieť na našich stránkach.

Sledujte ma:

Lukáš Kanik

Šéfredaktor webu Centrumher.eu, fanúšik Half-Life, Mass Effect a Witcher univerza
Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site