Playstation 4 console

Update 5.50 pre PS4 prinesie Supersampling mód

2 februára, 2018 Marek Jaroš

Sony rozposiela pozvánky do bety a tak sa na internet dostávajú prvé detaily.

Sony po dlhšej dobe prinesie na Playstation 4 ďalší update, ktorý ponesie označenie 5.50. Zatiaľ nevieme, čo presne bude obsahovať, no vďaka pozvánkam pre prvých beta testerov sa na internet dostávajú prvé detaily.

Pamätáte si na Boost mód pre PS4 Pro? Ten pomáhal vďaka vyššiemu výkonu tejto konzoly zlepšiť frame-rate aj tým hrám, ktoré špeciálny update pre túto konzolu nepriniesli. Teraz Sony pridáva aj Supersampling mód, ktorý ocenia hlavne tí majitelia PS4 Pro, ktorí 4K TV nevlastnia. Pôjde o to, že obraz sa vyrenderuje vo vyššom rozlíšení a vďaka supersamplingu sa dodatočné informácie z obrazu použijú na to, aby výsledný 1080p obraz vyzeral o čosi lepšie, hladšie. V niektorých hrách to funguje lepšie, v ostatných menej, no pokrok vraj badať.

Po novom tak budete schopný zo svojej knižnice odstrániť tituly, takže už ju nebudete mať zahltenú všetkými tými beta testami a demo verziami. Taktiež si v party budete môcť založiť Team, kde budete môcť sa so svojimi priateľmi hrať hry, volať, písať či sa zúčastňovať súťaží.

Samozrejme, je viac než isté, že oficiálneho oznámenia noviniek sa dočkáme neskôr a malo by ich byť viacej, ako len tie spomenuté v tejto novinke.

Marek Jaroš