Česká hra Factorio

Úspešná česká hra Factorio predala 2,5 milióna kusov

5 februára, 2021 Lukáš Kanik

Česi si môžu pripísať na zoznam ďalší svetový megahit.

Česko a Slovensko majú spoločnú históriu. Naše krajiny sú extrémne podobné, máme podobnú ekonomiku, podobné mzdy, úroveň hospodárstva aj životnú úroveň. Aj napriek tomu na Slovensku nedokážu vznikať svetové megahity, aké nájdeme v Českej republike.

Jedným z českých hitov je aj Factorio, budovateľská stratégia od Wube Software. Vývojári dnes totiž oznámili, že ich hra predala 2,5 milióna kusov. Do Early Access prišla v roku 2016 a plného vydania sa hra dočkala v Auguste 2020. Podiel pozitívnych recenzií na Steame je až 98% čo z Factorio robí jednu z najlepších hier na Steame.

Podľa databázy Steamu počet hráčov neustále narastá. Najviac ich bolo práve na vydanie, hru si naraz zapne až 17 tisíc ľudí (údaj za posledných 24 hodín).

Vývojári sa na blogu vyjadrili aj k Factorio 2. Ten momentálne nezvažujú, pretože sú veľmi spokojní so stavom Factorio a tak chcú do hry priniesť ďalšie veľké rozšírenia. Menšie DLC sa zatiaľ nechystajú.

V príspevku sa tiež dozviete mnoho iných zaujímavých štatistík, ktoré od vydania Factorio vývojári zaznamenali. Hra má napríklad 800 tisíc videí na Youtube a počas vývoja opravili 8688 bugov.

V krátkych správach sme vás informovali aj o update 1.1, ktorý do Factorio prišiel pred pár dňami.

Slovenská hra Die by the Blade predstavila Kickstarter odmeny

Sledujte ma: