Destiny 2 PC Steam

Už vieme, koľko vás bude stáť vydanie hry na Steame

5 júna, 2017 Lukáš Kanik

Hru na najväčšiu predajnú platformu môže vydať ktokoľvek za drobný poplatok.

Steam pred niekoľkými týždňami vyhlásil zmeny v systéme vydávania hier na svojej platforme. Indie hry sa najskôr museli dostať cez Steam Greenlight a Steam si tiež berie 30% z každého predaného kusa. Po novom by Greenlight hlasovací systém mal nahradiť jednorázový poplatok a o jeho výške rozhodla komunita.

Každý vývojár, ktorý bude chcieť do obchodu zaradiť svoju hru bude musieť zaplatiť poplatok 100 dolárov. Je to najnižšia možná hranica zo zvažovaných 100 až 5000 dolárov. Najnižšia suma dovolí hru vydať úplne každému bez veľkej investície.

Zmení sa aj systém odporúčaných hier pre potenciálnych zákazníkov a kurátori dostanú na titulnej stránke obchodu viac priestoru. Hráčom by sa tak mali zobrazovať tituly podobné titulom v knižnici, nie len veľké, ale aj malé indie hry. Kurátori by mali priniesť ľudský faktor do toho, ktoré hry budú prioritne zobrazené a ktoré nie.

Zároveň bude Steam monitorovať nové hry ručne, práve pri tom, ako sa do hier budú vkladať systémy ako Trading Cards. Hry so zberateľskými kartičkami teda budú skontrolované živými operátormi Steamu a tieto sa budú prioritne zobrazovať. Hry bez zberateľských kariet budú teda viac menej „smeti.“

Mesačne na Steame vyjde viac ako 500 hier. Z toho viac ako 400 si nájde menej ako dvetisíc majiteľov a je veľmi ťažké sa týmto bordelom predrať v prípade, že si chcete nájsť kvalitný, no neznámy indie titul. Bohužiaľ, poplatok 100 dolárov priláka ešte viac odpadných produktov do knižnice Steamu. Zmena Steam Greenlight na poplatok Steam Direct prebehne nasledujúce týždne.

Páči sa ti článok? Podpor nás na Patreone. Ďakujeme.

Súvisiace články