V EA sú manažéri chorí na hlavu, potvrdzuje míting investorov

ea-electronic-arts

Vyjadrenia manažmentu sú postavené na hlavu. 

Spoločnosť Electronic Arts mala dnes sedenie investorov, s ktorými sa podelili s finančnými výsledkami spoločnosti. Keďže investovanie do EA je verejná záležitosť, musia byť zverejnené aj finančné výsledky a my už vieme, ktorá hra koľko predala, ale aj to, aké má EA plány na najbližší obchodný rok. Ten začína v Apríli 2019 a skončí v Marci 2020.

EA mala čistý príjem za posledný štvrťrok vo výške 1,289 miliardy dolárov, no predpokladaný príjem bol na úrovni 1,375 dolárov. Z toho digitálne príjmy boli vo výške 908 miliónov dolárov a príjmy z retail predaja boli vo výške 381 miliónov dolárov. Nečudujme sa preto, že spoločnosti tlačia na vydávanie hier na svojich platformách a tiež na mikrotransakcie.

FIFA 19 predala 20 miliónov kusov, čo je trochu menej, ako FIFA 18. Tá za posledné tri mesiace obchodného roku EA predala ďalšie tri milióny kusov, preto EA viní práve FIFU 18 za to, že ukradla časť zákazníkov, ktorí by si inak kúpili FIFA 19.

Vedenie EA na mítingu oznámilo aj plány na najbližší obchodný rok, hoci nie všetky. Na jeseň sú pripravené nové tituly Plants vs Zombies, nové Need for Speed a tiež Star Wars Jedi: Fallen Order, vo vývoji v štúdiu Respawn Entertainment. Podporu v najbližších mesiacoch bude dostávať Battlefield 5, Anthem a Apex Legends.

Niektoré vyjadrenia manažmentu EA sú postavené na hlavu

Podľa riaditeľa EA – Blakea Jorgensena, Battlefield V nesplnil očakávania, predával sa slabo. Battlefield V totiž predal 7,3 milióna kusov, pre porovnanie, singleplayer hra Spider-Man, predala za zhruba rovnaké obdobie 9 miliónov kusov, na jedinú platformu. Podľa riaditeľa sú za tým tieto dôvody:

  • “hra vyšla v období, kedy bolo v kalendári množstvo iných hier” (v skutočnosti, okolo dátumu vydania Battlefield V vyšiel len Fallout 76, Farming Simulator a Darksiders 3)
  • “zamerali sme sa viac na singleplayer, ako na multiplayer” (singleplayerovky ako God of War, alebo Spider-Man predali 7 miliónov na jedinú platformu za pár týždňov, navyše SP v Battlefield V bol oničom)
  • “Battlefield V sa predával slabo, lebo sme tam nemali Battle Royale”
  • “Battlefield V nám nepredal až tak veľa Origin Access predplatného, ako sme čakali”
  • “Slabé predaje boli aj preto, že hráči stále hrajú Battlefeld 1 a Battlefield 4”

Manažmenti si pravdepodobne nechce pripustiť, že za zlými predajmi Battlefield V bola pol ročná marketingová kampaň, ktorá hru zakopala ešte pred vydaním. BTW, Battlefield 1 hrávajú stále aktívne 4 milióny hráčov a Battlefield 4 z roku 2013 má stále 2 milióny aktívnych hráčov! O tom môže Battlefield V len snívať.

Vtipné sú aj vyjadrenia okolo Anthem, kde má EA rovnako veľké ambície. EA predpokladá, že Anthem predá viac ako 6 miliónov kusov za 6 týždňov! Týmto vyjadrením chceli potešiť všetkých investorov, ktorí dúfajú, že Anthem bude tou hrou, ktorá EA vytiahne z biedy. Po zmiešaných dojmoch z bety si ale nie sme takí istí. Navyše, hru môže zabiť kontroverzia okolo predražených skinov. EA sa tiež dodnes nepodelilo so štatistikou, koľko ľudí si zahralo otvorenú betu minulý týždeň.Sledujte ma:

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

How to whitelist website on AdBlocker?

  • 1 Click on the AdBlock Plus icon on the top right corner of your browser
  • 2 Click on "Enabled on this site" from the AdBlock Plus option
  • 3 Refresh the page and start browsing the site