EVE Online Titans Fight

V EVE Online prebehol najväčší súboj v histórii

2 januára, 2021 Lukáš Kanik

Aliancie prišli o stovky titánov.

Počas novoročnej noci si hráči EVE Online užívali silvestrovský ohňostroj. Nie však v realite, ale v tomto populárnom vesmírnom MMO. V hre totiž prebehol nakrvavejší a najväčší súboj titánov v histórii.

Proti sebe sa postavili aliancie The Imperium a PAPI Coalition v systéme M2-XFE. Zatiaľ čo jedna strana bránila citadelu Keepstar v hodnote 300 miliárd ISK (v hernej mene), druhá aliancia útočila. Nešlo však ani tak o obsadenie strategického bodu vo svete EVE, PAPI Coalition útočila skôr na upevnenie moci proti The Imperium.

Do súbojov sa zapojilo 6-7 tisíc hráčov hráčov a súboj trval 11 hodín a 54 minút. Zastavila ho len pravidelná údržba serverov. Štúdio CCP Games počas tejto akcie spomalilo servery v tomto systéme 10-násobne, aby zvládali spracovať všetky požiadavky hráčov. Nižšie si teda môžete pozrieť video, ktoré je len 3x zrýchlené oproti času na serveri, ale až 30x zrýchlené oproti reálnemu času.

Prečo to bol najväčší súboj v EVE Online? Nešlo ani tak o počet hráčov, ale o počet najdrahších lodí, ktoré sa do súboja zapojili. The Imperium aj PAPI Coalition nasadili dokopy až 1300 Titánov a celkovo ich padlo viac ako 250. The Imperium zostrelilo 129 Titánov a tak mohlo v tejto štatistike vyhlásiť víťazstvo. PAPI Coalition však spôsobilo celkovo oveľa väčšie škody a tak táto vojna nemá jednoznačného víťaza. Celkovo však padli Titáni v reálnej hodnote okolo 300-tisíc amerických dolárov.

Taktika tímov bola jednoduchá – skočiť do systému M2-XFE a aktivovať rušiace polia, aby žiadna loď nemohla opustiť systém. Kapitáni zároveň buffovali okolité lode a celých 12 hodín si alancie vymieňali strely Doomsday v snahe spôsobiť obrovské škody.

Obe strany boli v konečnom dôsledku spokojné a hráči sa zapísali do histórie. M2 systém sa stal najväčším šrotoviskom vo vesmíre EVE Online.

Sledujte ma: